مرد تریدر چگونه کشته شد؟
۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹

پنجم آذر ماه امسال، زن جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت: چند روز قبل همسرم به نام پیروز که در کار خرید و فروش ارز دیجیتال (ترید) است، از خانه خارج و دیگر بازنگشته و تلفن همراهش نیز خاموش است. 

همشهری آنلاین: کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پس از اظهارات این زن جوان با دستور بازپرس جنایی، تحقیقات میدانی را کلید زدند و متوجه شدند پیروز با دوست خود که با وی اختلاف مالی داشته قرار ملاقات گذاشته اما پس از آن دیگر به خانه خود برنگشته است.

همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی با در دست داشتن حکم جلب، راهی خانه تنها متهم پرونده شوند و وی را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت و به اداره آگاهی برای تحقیقات منتقل کنند.

انکار جنایت در روند تحقیقات

اقدامات اطلاعاتی تیم تحقیق حکایت از آن داشت، مرد جوان چند روز قبل، خودروی "دنا" خود را فروخته و با پیروز در دماوند قرار ملاقات داشته است اما این در حالی بود که متهم در روند تحقیقات این موضوع را انکار می‌کرد و اظهارات ضد و نقیضی را درخصوص زمان ترددش هنگام زمان مفقودی پیروز به زبان می‌آورد!

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، متهم قصد داشته قبل از دستگیری‌اش از کشور خارج شود همچنین این در حالی بود که چند لکه خون در خودروی فروخته شده متهم توسط پلیس آگاهی کشف شد که این سرنخ مهم، فرضیه وقوع جنایت را برای کارآگاهان پررنگ‌تر کرد.

اعتراف به جنایت هولناک

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه با ارائه شواهد و مدارک موجود مبنی بر اختلاف مالی چند میلیاردی متهم و فرد گشمده از سوی تیم تحقیق به تنها مظنون پرونده، متهم لب به اعتراف گشود و گفت: به دلیل اختلافات مالی که با پیروز داشتم قرار شد با یکدیگر در دماوند قرار بگذاریم و مشکلات را حل کنیم اما هنگامی که متوجه شدم او در کیف پول دیجیتالی‌اش ۸ میلیارد تومان " بیت کوین " دارد، تصمیم گرفتم دست به سرقت آن بزنم، به‌همین خاطر از چند روز قبل، اسلحه‌ای را تهیه کردم.

متهم ادامه داد: در روز حادثه یکی از دوستانم نیز با ما به محل قرار آمد، در حال بحث بودیم که من درخواست کردم رمز کیف پول دیجیتالی‌اش را به من بدهد اما پیروز قبول نکرد برای همین، عصبانی شدم و اسلحه را برای ترساندن او از جیبم به بیرون آوردم. فقط قصد ترساندن و تهدید وی را داشتم اما نمی‌دانم چه شد که یک تیر از تفنگ خارج شد و به کتف پیروز برخورد کرد و به قتل رسید.

کشف جسد پیروز در ایوانکی

اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی مشخص کرد، متهم پس از قتل پیروز، جسد وی را به همراه دوست خود با خودروی دنا به ایوانکی برده و جنازه را در آنجا دفن کرده است و در سرقت ۸ میلیارد تومان بیت‌کوین که در تلفن همراه مقتول بوده، ناکام مانده‌اند!

تیم تحقیق در مرحله بعد با دستور بازپرس جنایی راهی ایوانکی شدند و جسد پیروز را کشف و برای معاینات دقیق‌تر در اختیار متخصاصان پزشکی قانونی قرار دادند.

  دستگیری متهم دیگر پرونده

کارآگاهان پلیس آگاهی پس از کشف جسد پیروز، تحقیقات گسترده خود را برای بازداشت متهم دیگر پرونده که در جنایت و اختفا جسد نقش موثری داشته داشته است را آغاز کردند.

کارآگاهان دایره ویژه قتل پلیس آگاهی پایتخت در گام نخست با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات جنایی متوجه شدند، متهم دیگر پرونده، پس از به کشته شدن پیروز به اسلامشهر گریخته و در خانه‌ای مخفی شده است.  

تیم جنایی پس از دریافت این اطلاعات مهم، سه‌شنبه پانزدهم آذر ماه، با دستور بازپرس پرونده راهی اسلامشهر شده و متهم را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت کردند؛ مرد جوان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در اتاق بازجویی قرار گرفت و با اظهارت ضد و نقیض خود، به قتل و کمک در اختفا جسد مقتول در ایوانکی اعتراف کرد.

با دستور بازپرس جنایی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات ادامه دارد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار