رسانه دولتی کره‌شمالی امروز (پنجشنبه) گزارش داد که کیم جونگ اون پیروزی کشورش در کمپین مقابله با بیماری کووید-۱۹ را اعلام کرد؛ آن هم سه ماه پس از انتشار اولین مورد شیوع کرونا.

براساس گزارش آژانس خبری مرکزی کره موسوم به کی‌سی‌ان‌ای، این اظهارات کیم جونگ اون رهبر کره‌ شمالی در جریان نشست ملی روز چهارشنبه در پیونگ‌یانگ که در مورد تدابیر ضد اپیدمی بود و او ریاستش را بر عهده داشت، مطرح شد.

در این مطلب آمده است: او به طور رسمی پیروزی در کمپین حداکثری اضطراری ضد اپیدمی برای از بین بردن ویروس کرونای جدید که به قلمرو ما نفوذ کرده بود و محافظت از جان و سلامت مردم را اعلام کرد.

کیم با اشاره به موفقیت سه ماهه اقدامات ضد ویروسی کشورش، تصمیم گرفت سطح حداکثر سیستم پیشگیری از همه‌گیری اضطراری را به سطح عادی کاهش دهد.

با این حال، کیم بر لزوم تداوم هوشیاری و تدابیر سخت‌گیرانه‌تر در مناطق مرزی برای جلوگیری از ورود مجدد کووید-۱۹ به کشورش، با اشاره به شیوع جهانی سویه‌های کرونا و آبله میمونی تاکید کرد.

پیش از آن هم کیم یو جونگ، خواهر کوچک‌تر رهبر کره‌ شمالی، بحران کرونا در کشورش را به دلیل تشدید تقابل مضحک هیستریک از سوی کره‌جنوبی دانست و این ادعا را تکرار کرد که چیزهای بیگانه ارسالی از کره‌جنوبی ویروس را به کره‌ شمالی منتقل کردند.

منبع: فرارو

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha