۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
پس از انقلاب بعضا تصمیمات اشتباه گرفتیم

رئیس مجلس گفت: بدون شک اگر امروز به دوره پس از انقلاب اسلامی بنگریم، بعضا تصمیماتی گرفته ایم که با اشکالاتی همراه بوده است، برای رقابت در زمینه های مختلف با کشورهای دنیا احتیاج به تحول در زمینه هایی داریم که بدون پژوهش و دانایی و بدون تکیه به نهاد علم امکان پذیر نیست. اگر امروز در حل برخی مسائل ناتوان هستیم می توانیم آنها را با تکیه به علم و پژوهش برطرف کنیم.

فردای اقتصاد: محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر امروز در حل برخی مسائل ناتوان هستیم می توانیم آنها را با تکیه به علم و پژوهش برطرف کنیم، یادآور شد: البته گاهی ما مسأله ای را حل می کنیم اما آن مسئله در زمان مناسب حل نشده لذا تصمیم خوب و درعین حال به هنگام لازمه کار است.

 رئیس مجلس شورای اسلامی  در آیین رونمایی از تازه‌های نشر، منابع دیجیتال و موزه مجازی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس گفت: امروز بحث مربوط به علم و پژوهش از موضوعات بسیار مهم و اساسی برای هر مجموعه، جامعه و کشوری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبیین نقش پژوهش در مجلس گفت: کتابخانه و مرکز اسناد امروز منبعی برای بازیابی و توجه به تجربه و دانش گذشتگان برای آینده است. امروز پیشرفت جوامع، کشورها و ملت ها که توأم با اقتدار باشد بدون پیشرفت علم امکان پذیر نیست و اینکه رهبر معظم انقلاب در حوزه علم و پژوهش تأکید دارند به این خاطر است که پژوهش به عنوان زیرمجموعه ای از نهاد علم نقش اساسی در پیشرفت، استقلال و اقتدار کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه بدون شک اگر امروز به دوره پس از انقلاب اسلامی بنگریم، بعضا تصمیماتی گرفته ایم که با اشکالاتی همراه بوده است، تأکید کرد: امروز برای رقابت در زمینه های مختلف با کشورهای دنیا احتیاج به تحول در زمینه هایی داریم که بدون پژوهش و دانایی و بدون تکیه به نهاد علم امکان پذیر نیست.

به گفته رئیس مجلس،  اگر امروز در حل برخی مسائل ناتوان هستیم می توانیم آنها را با تکیه به علم و پژوهش برطرف کنیم. به هر میزان که در عرصه های پیشرفت علم، پژوهش و تحقیقات حرکت کرده و پژوهش های علمی، معتبر و مؤثر داشته و در کاربست ها و در زمان مناسب خود استفاده کردیم، موفق بوده و خواهیم بود.

وی افزود: البته گاهی ما مسأله ای را حل می کنیم اما آن مسئله در زمان مناسب حل نشده لذا تصمیم خوب و درعین حال به هنگام لازمه کار است.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه امروز آن‌هایی که با پژوهش های علمی، مؤثر و معتبر به ایران عزیز و مردم خدمت کرده، باعث افتخار هستند، گفت: پژوهشگران از سویی در استقلال، آزادی و عزت ما و از سوی دیگر در تولید قدرت، ثروت، معرفت و منزلت نقش کلیدی دارند و دشمن نیز دقیقا همین نقاط را آماج حملات خود برای تضعیف این بخش چه سیستم علمی، چه افراد علمی و چه روند آموزشی قرار می دهد.

به گفته قالیباف امروز یکی از مراکز مهم تولید علم و انسان سازی حوزه آموزش و پرورش است که متأسفانه آنطور که باید و شاید در این مسیر که مسیر تولید علم است، کارنامه موفقی نداشته ایم؛ نه در حوزه تربیت، نه در حوزه آموزش و نه در حوزه پژوهش.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار