۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
خودروهای قاچاقچیان به مزایده گذاشته شد+ جزئیات فروش

هرمزگان معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: در پارکینگ های هرمزگان خودروی توقیفی مربوط به پرونده های قبل از سال ۱۳۹۹ نداریم.

ایسنا: علی جمادی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: امروز از پارکینگ وسایل نقلیه توقیفی ستاد مبارزه با مواد مخدر بازدید کردیم و از نزدیک و با مشاهدات میدانی که داشتیم خوشبختانه پرونده ای قبل از سال ۱۳۹۹ نداشتیم و همه خودروهای مربوط به پیش از این تاریخ تعیین تکلیف شده اند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی مقرر شد، پرونده هایی که در این خصوص وجود دارد، به سرعت در مراجع قضایی پیگیری شوند و در کوتاهترین فاصله زمانی ممکن تعیین تکلیف گردند.

جمادی اضافه کرد: در خصوص سایر موارد مربوط به این موضوع و در مواردی که از سه ماه تا شش ماه از توقیف آنها گذشته است نیز به خاطر جلوگیری از تضییع و خراب شدن این قبیل وسایل نقلیه و در اجرای مواد قانونی مقرر شد با برگزاری مزایده نسبت به فروش آنها اقدام شود و وجه حاصل تا تعیین تکلیف نهایی در حساب مشخصی نگهداری ود.

معاون قضایی دادستان کل کشور تأکید کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در استان هرمزگان به ویژه با پیگیری‌های جدی رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان در این حوزه صورت گرفته و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تلاش های خوبی را انجام داده است.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در آینده با مزایده ای که صورت خواهد گرفت ما مشکلی در این جهت در استان نخواهیم داشت و انشالله در مزایده مذکور، سایر موارد هم تعیین تکلیف خواهند شد تا بتوانیم در آینده این موارد را به روز داشته باشیم.

وی همچنین تأکید کرد: داستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور هم در این راستا در تلاش هستند که نسبت به ضربه زدن به بنیان‌های مالی قاچاقچیان اقدام شود که در همین رابطه اقدامات بسیار خوبی در استان هرمزگان صورت گرفته است.

جمادی بیان کرد: در بازدیدی که در شهرستان میناب داشتیم مشاهده کردیم که پرونده های مواد مخدر به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می گیرد و بازپرسانی که در این راستا رسیدگی می‌کند خوشبختانه از تجربه و تخصص لازم برخوردار هستند.

معاون قضایی دادستان کل کشور عنوان کرد: در حال حاضر ۵۱۰ دستگاه خودروی توقیفی در پارکینگ های استان هرمزگان نگهداری میشود و هر لحظه ممکن است به این تعداد افزوده شود که بر این اساس مقرر شد این خودروها نیز به لحاظ جلوگیری از تضییع اموال در آینده و در کوتاهترین فاصله زمانی از طریق مزایده به فروش برسند.

جمادی اظهار کرد: در همین راستا، حدود ۱۸۴ دستگاه خودروی مصادره ای تعیین تکلیف شده اند و برندگان آنها فردا مشخص می شوند.

وی در پایان از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و همچنین دبیرخانه شورا به خاطر نظم موجود در پارکینگ وسایل نقلیه توقیفی و مصادره و نظارت مستمر و منظم در این خصوص تشکر کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حیدرپورمحمدی IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
    چه خوب

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها