۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
ناامیدی جمهوری‌خواهان از ترامپ؟

رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا: ترامپ یک بازنده ثابت است.

فردای اقتصاد: رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در پی شکست‌های انتخاباتی سال‌های اخیر حزب جمهوریخواهش، دونالد ترامپ را عامل رقم خوردن این شکست‌های حزب دانست و او را یک «بازنده ثابت شده» خواند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با جیک تپر، مجری شبکه سی.ان.ان عنوان کرد: «ترامپ به سرعت در حال کم‌رنگ شدن است. او یک بازنده ثابت شده است. او مجلس نمایندگان را در انتخابات ۲۰۱۸ از کنترل ما خارج کرد. او کاخ سفید را در انتخابات ۲۰۲۰ از ما گرفت. او باعث شد که ما دوباره و دوباره مجلس سنا را از دست بدهیم.»
رایان گفت معتقد است که دونالد ترامپ نخواهد توانست به دلیل اینکه جمهوریخواهان روی مسائلی همچون مسئولیت پذیری مالی بیشتر تمرکز داشته و تمرکزشان روی شخصیتها کمتر شده، نامزد ریاست جمهوری نهایی این حزب در انتخابات بعدی شود.
او اضافه کرد: «فکر می‌کنم که داریم از ترامپ عبور می‌کنیم. من واقعا فکر می‌کنم چنین چیزی دارد اتفاق می‌افتد. من صادقانه باید بگویم که نمی‌توانم نامزد شدن از طرف حزب جمهوریخواه را برای او متصور شوم.»
ترامپ تنها فرد شناخته شده در حزب جمهوریخواه آمریکاست که رسما برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نامزد شده هر چند که چند چهره جمهوریخواه دیگر هم نامزدی برای این انتخابات را در نظر دارند.
رایان در ماه‌های اخیر یکی از منتقدان صریح ترامپ بوده و در ماه اکتبر پیش‌بینی کرد تا انتخابات سال ۲۰۲۴ «ناتوانی ترامپ در پیروزی در انتخابات آشکار خواهد شد» و حزب جمهوریخواه یک نامزد دیگر غیر از او را برای انتخابات ریاست جمهوری برخواهد گزید.
رایان در سال ۲۰۱۸ از کرسی نمایندگی حزب جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا کناره گیری کرد و حالا به عنوان معاون رئیس شرکت Teneo که در حوزه روابط عمومی و مشاوره دادن به مدیر عاملها کار می‌کند مشغول است.
به گفته این نماینده سابق حزب جمهوریخواه، آشوب اخیر در فرآیند انتخابات رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا که نخستین بار در چند دهه اخیر با برگزاری دورهای متوالی رای گیری صورت گرفت، نشان داد که جمهوریخواهان برای آنکه دوباره به حزب محدود کننده دولت و مسئولیت پذیری تبدیل شوند آماده هستند.
کوین مک‌کارتی بعد از آن توانست رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا شود که امتیازات مهمی را به گروه مخالفان جمهوریخواهش اعطا کرد.
رایان درباره حزب جمهوریخواه گفت: «من می خواهم این حزب محبوب اما اصولی و همراه با سیاستهای حلال مشکلات باشد. محافظه کاری مالی موضوعی است که شما در پشت همه آن تاکتیکها دیدید و این چیز خوبی است.»

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار