راز عقب‌ماندگی از اهداف برنامه‌های توسعه
۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶

ارزیابی‌ها از میزان اجرایی شدن برنامه‌های توسعه قبلی به عملکردی در حدود ۳۰درصد اشاره دارد. همچنین بنا بر ارزیابی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس، تحقق اهداف برنامه برای برنامه ششم توسعه زیر ۱۰درصد است.

فردای اقتصاد: چرا برنامه‌های توسعه در هنگام اجرا کم‌توفیق بوده‌اند و برنامه هفتم توسعه چه راهکاری برای جلوگیری از تکرار این مسئله دارد؟ ارزیابی‌ها از میزان اجرایی شدن برنامه‌های توسعه قبلی به عملکردی در حدود ۳۰درصد اشاره دارد. همچنین بنا بر ارزیابی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس، تحقق اهداف برنامه برای برنامه ششم توسعه زیر ۱۰درصد است.

ابراهیم بهادرانی، مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران در تحلیل موفقیت و عدم موفقیت برنامه‌های توسعه به «فردای اقتصاد»، می‌گوید: «هر وقت از مردم کمک گرفتیم، نتیجه داده است، اما هر وقت دولت خودش را جای مردم قرار داده، دچار مشکل شده‌ایم.»

به گفته بهادرانی، دولت باید گستره خودش را در اقتصاد کم کند. در زمان تدوین برنامه ششم توسعه، من نماینده اتاق ایران در سازمان برنامه و بودجه بودم. در آن زمان پیشنهاد دادم سالی ۱۵درصد سهم دولت در اقتصاد را کم کنیم، اما اجرایی نشد؛ در حال حاضر ۸۰درصد اقتصاد ایران دولتی است. معتقدم باید به مردم و بخش خصوصی بها داد و فضای کسب‌وکار را برای فعالیت بخش خصوصی آماده کرد.    

اخبار مرتبط: 

اقتصاد دستوری چه بلایی بر سر صنعت آورد؟

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha