ابوالفضل عمویی: اروپایی ها بگویند که مواضع واقعی آنها چیست
۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸

اروپایی‌ها مسیر مذاکرات برجام را به چالش کشاندند.

فردای اقتصاد: ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس عموئی با اشاره به اقدامات غربی‌ها و اینکه اروپایی‌ها مسیر مذاکرات برجام را به چالش کشاندند، گفت: اروپایی‌ها زمانی ادعا می‌کردند ایران با غنی سازی به سلاح هسته‌ای دست پیدا می‌کند اما امروز خودشان از آن ادعا دست کشیدند و می‌گویند موضوع احیای برجام در دستور کار آنها نیست، این چالش اساسی است که باید پاسخ دهند و بگویند که مواضع واقعی آنها چیست؟

به گفته وی اروپایی‌ها در اغتشاشات اخیر با حمایت از جریان معاند و ضد ایرانی به ناامنی در کشور دامن زدند و این ناامنی موجب آسیب به افراد و امنیت عمومی کشور شد لذا آنها باید در جایگاه پاسخگویی قرار گیرند. به همین جهت اقدام اروپا خلاف رویه های بین المللی است.

واکنش ایران به اروپا برای تروریست خواندن سپاه پاسداران چیست؟

«ایران در مقابل اقدامات اروپایی‌ها علیه امنیت ملی کشورمان واکنش مناسب نشان خواهد داد.»

این جمله ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس است که در گفتگو با «خانه ملت» درباره  دخالت‌ غربی‌ها در موضوعات داخلی ایران گفته که جمهوری اسلامی ایران حتماً در مقابل اقدامات اروپایی‌ها در هر موضوعی علیه امنیت ملی واکنش مناسب نشان خواهد داد.

عمویی  تلاش آنها برای تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پارلمان اروپا را بسیارعجیب دانسته و ابرازکرده است که اروپایی‌ها وارد موضوعات داخلی جمهوری اسلامی شدند و این موضوع خلاف حقوق بین الملل است. اروپایی‌ها با فرستادن جاسوس (علیرضا اکبری) به ایران، متهم به اقدام علیه امنیت ملی ایران هستند، این فرد اعترافات صریحی را داشت و اطلاعات حساسی را به بیرون از کشور منتقل کرده و مبالغ مالی بالایی را دریافت کرده است.

به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این اعترافات شفاف در مراحل مختلف دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و در نهایت وی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده است. به همین جهت روند حقوقی دقیق در مورد وی طی شده و مستندات کاملی وجود دارد بنابراین دایه‌های کشورهای اروپایی بی مبنا است.

عمویی تصریح کرده که جمهوری اسلامی ایران مطالبه گر است و آنها باید پاسخ دهند که چرا از اتباع ایرانی برای جاسوسی علیه کشورمان و کسب اطلاعات حساس استفاده کردند؟

این نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یادآور شد: اروپایی‌ها در اغتشاشات اخیر با حمایت از جریان معاند و ضد ایرانی به ناامنی در کشور دامن زدند و این ناامنی موجب آسیب به افراد و امنیت عمومی کشور شد لذا آنها باید در جایگاه پاسخگویی قرار گیرند. به همین جهت اقدام اروپا خلاف رویه های بین المللی است.

عموئی با اشاره به اقدامات غربی‌ها و اینکه اروپایی‌ها مسیر مذاکرات برجام را به چالش کشاندند، گفت: اروپایی‌ها زمانی ادعا می‌کردند ایران با غنی سازی به سلاح هسته‌ای دست پیدا می‌کند اما امروز خودشان از آن ادعا دست کشیدند و می‌گویند موضوع احیای برجام در دستور کار آنها نیست، این چالش اساسی است که باید پاسخ دهند و بگویند که مواضع واقعی آنها چیست؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: جمهوری اسلامی ایران حتما در مقابل اقدامات اروپایی‌ها در هر موضوعی علیه امنیت ملی واکنش مناسب نشان خواهد داد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha