۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
پرتصادف‌ترین اتوبان تهران کجاست؟ + آمار تصادفات

رتبه اول تصادفات را بزرگراه امام علی (ع) دارد که در این محدوده موتورسواران ایمن رانندگی نمی‌کنند و ترددهای زیادی نیز دارند.

باشگاه خبرنگاران: کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران گفت: ما بیشترین میزان ترددها را در مناطق ۱۱ و ۱۲ داریم ولی کمترین میزان و درصد تصادفات فوتی را در این محل‌ها شاهد هستیم.

سرهنگ جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران اظهار کرد: مجموع ۴۱ درصد فوتی‌ها و ۶۳ درصد از جرحی‌ها و ۱۱/۲ درصد از تصادفات خسارتی از کل تصادفات ۹ ماهه امسال مربوط به تصادفات موتورسیکلت‌سواران بوده است.

وی بیان کرد: متاسفانه بیشترین سهم تصادفات موتورسواران به بزرگراه‌های شهر تهران تعلق دارد و در جایی که ما انتظار تردد موتورسیکلت را نداریم، آنها تردد کرده و چون موارد ایمنی را نیز رعایت نمی‌کنند حوادثی تلخ را شاهد هستیم.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بیش از ٥٠ درصد از تصادفات در معابر بزرگراهی شهر تهران مربوط به تصادفات موتورسواران است که راکبین موتورسیکلت رتبه‌دار تصادفات در بزرگراه‌ها هستند.

سرهنگ جوانبخت افزود: در واقع رتبه اول تصادفات را بزرگراه امام علی (ع) دارد که در این محدوده موتورسواران ایمن رانندگی نمی‌کنند و ترددهای زیادی نیز دارند.

او گفت: بعد از آن و از نظر تصادف‌خیزی، منطقه ۱۴ شهر تهران است و بزرگراه‌های غربی شهر تهران بیشترین میزان تصادفات موتورسیکلت را دارند.

موتور سواران این مناطق حرفه‌ای ترند

کارشناس تصادفات پلیس راهور افزود: نکته جالب اینجاست که ما بیشترین میزان ترددها را در مناطق ۱۱ و ۱۲ داریم، ولی کمترین میزان و درصد تصادفات فوتی را در این محل‌ها شاهد هستیم و این گویای این است که موتورسوارانی که در این محل‌ها در حال تردد هستند به گونه‌ای حرفه‌ای‌تر هستند و از سرعت‌های کمتری استفاده می‌کنند و از کلاه ایمنی نیز استفاده می‌کنند.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ یادآور شد: معابر بزرگراهی به دلیل اینکه سرعت‌ها بالاست برای تردد موتورسیکلت‌ها طراحی نشده است و نباید این راکبین در بزرگراه‌ها تردد کنند چراکه در حوادث شدت خسارات بالا می‌رود و متاسفانه شاهد حوادث تلخ در این معابر هستیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها