اظهارات رئیس پلیس راهور درباره آتش گرفتن خودروها
۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

رئیس پلیس راهور گفت: اخیرا تصادفی بین ۲ خودرو پژو رخ داد که ۹ نفر در این ۲ خودرو کامل سوختند مگر در این خودروها تی ان تی قرار داشت؟  

سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور گفت: صنعت خودرویی ما مناسب و ایمن نیست. اگر صنعت خودروسازی کشور را با ۴ خودرو ساز دنیا در حوزه زیبایی، ایمنی، کیفیت و ابزار خودرو مقایسه کنیم خودروسازهای داخلی کدام یک را دارند؟ بنابراین صنعت خودروسازی کشور مناسب نیست و خودروسازها  در این بخش ناایمن هستند.

به گفته رئیس پلیس راهور در حوزه قوانین و مقررات هیچ یک از این قوانین بازدارنده نیست که باید در این بخش اقدامات مناسبی صورت بگیرد.

او می‌گوید: سالانه ۳۰۰ هزار مجروح در تصادفات و ۱۷ هزار کشته داریم که ۵۰۴ میلیارد تومان هزینه مستقیم و غیرمستقیم دارد. بنابراین اگر در این حوزه دولت کمک کند مانند سودی است که به کشور باز می‌گردد.

هادیانفر درباره اربعین گفت: بیشترین تصادفات در این بخش مربوط به نداشتن راه های جدا شونده، خستگی و خواب آلودگی بوده است. امسال بیش از ۲ میلیون نفر تاکنون برای اربعین ثبت نام کرده‌اند که پیش‌بینی شده که امسال ۹ روز قبل از اربعین این سفرها شروع می‌شود. بنابراین باید مدیریت زمان داشته باشیم. ۳ مرز مهران، چذابه و شلمچه بیشترین تردد را خواهد داشت که ۶۵ درصد آن از مرز مهران خواهد بود.

افزایش تصادفات در ماه شهریور

او گفت: در شهریور بیشترین تصادفات را خواهیم داشت و از ۱۵ شهریور سفرهای پایانی مردم شروع می‌شود و بیشترین مسیرهای پرتردد هم برای خراسان رضوی، گیلان و مازندران خواهد بود.

هادیانفر گفت: امروز ۵۴ میلیون نفر گواهینامه دارند و بیش از ۳۸ میلیون وسیله نقلیه در معابر و جاده‌ها تردد می‌کنند. سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه و موتورسیکلت به این تعداد ۳۸ میلیون خودرو اضافه می‌شود. هم اکنون شاهد آن هستیم که در شهرها به جای آنکه ترافیک روان داشته باشیم با انسداد مسیر مواجه هستیم. همچنین برخی از خیابان‌ها تبدیل به پارکینگ شده است و این موضوع را در جاده‌ها هم شاهد هستیم.

رئیس پلیس راهور گفت: باید بپذیریم هنوز نقاط حادثه‌خیز و پرخطر در کشور وجود دارد و  بودجه‌ای که برای کاهش جان‌باختگان در کشور هزینه می‌شود اتلاف هزینه نیست  بلکه سرمایه‌گذاری است.

او گفت: طبق اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی برای رفع نقاط حادثه خیز ۵ هزار میلیارد تومان نیاز هست اما دستگاه‌های مربوط این بودجه را اختصاص نمی‌دهند، بنابراین ما اراده انجام کار را داریم اما منابع کافی نیست؛ اینجاست که مدیریت خودش را نشان می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha