۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
نخستین بیانیه ائتلاف اتاق نوین منتشر شد

ائتلاف اتاق نوین که به تازگی به منظور شرکت در انتخابات اتاق بازرگانی ایجاد شده بیانیه ای را منتشر کرد که مشروح آن در ادامه آمده است:

بیانیه شماره یک ائتلاف ( 9/12/1401)

اتاق‌ بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همواره در جایگاه بخش‌خصوصی، ایفاگر نقشی کلیدی در پایش فضای کسب و کار و راهبردسازی برای بهبود شرایط حاکم بر فضای اقتصاد کشور است. این نهاد که بیش از هر چیز بر توان فکری و مشارکت اعضای خود استوار است، باید خانه‌ای امن و مشاوری راهگشا برای سه قوه و فعالان اقتصادی باشد.

ائتلاف اتاق نوین نیز هم‌راستا با همین تفکر و با هدف اصلاح ساختار اتاق و احیای جایگاه آن در تصمیم‌سازی‌های کلان و حاکمیتی کشور، با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، صنعتی و تولیدی تشکیل شده که در بیش از سه دهه حضور خود در این عرصه، نقشی ارزنده در تولید و تجارت ایفا کرده اند.

این ائتلاف به دنبال فردایی روشن تر، آبادتر و سبزتر برای اقتصاد، تولید و تجارت ایران است و بیش از هر چیز یکپارچگی و وحدت را در ساختاری فرابخشی با رویکردهای نوین ملی در اتاق دنبال می کند. ما بر این باوریم که بخش خصوصی در سایه هم‌افزایی مستمر، هدفمند و سازمان‌یافته زیر چتر اتاق می‌تواند جایگاه خود را در اقتصاد کشور تثبیت کرده و نهادی اثرگذار و پیشران در همه بخش های حاکمیتی داشته باشد.

ائتلاف اتاق نوین ، نه تنها به دنبال تحقق برنامه‌های توسعه‌محور در اسناد بالادستی است، بلکه تلاش می کند با ایجاد رویکردهای تخصصی و حرفه‌ای در اتاق، زمینه را برای خلق ایده‌های نوین و راهبردهای موثر در تعامل سازنده با نهادهای حاکمیتی فراهم کند.

اتاق نوین، زاییده تفکری است که ایجاد یک مسیر هموار برای فعالان کسب و کار در همه حوزه‌های بازرگانی، صنعت، معدن، خدمات و کشاورزی را رسالت اصلی خود می داند و بر این باور است که در سایه هم‌نشینی تجربه و تلاش و ایده های نوین می توان گام هایی موثر در راستای برقراری عدالت اقتصادی و ارتقاء جایگاه بخش‌خصوصی برداشت.

ائتلاف اتاق نوین ضمن تاکید بر لزوم مشارکت همه جانبه فعالان حوزه کسب‌وکار در انتخابات پیش رو به منظور حفظ تمامیت و استقلال اتاق و نیز صیانت از ظرفیت‌های بخش خصوصی، سیاست‌ها و راهبردهای خود را به شرح زیر اعلام می‌دارد. بدون تردید همه اعضای این ائتلاف، متعهد خواهند بود که این موارد را به عنوان کلیدی‌ترین و مهمترین اهداف خود در هر بخش و جایگاهی پیگیری و دنبال کنند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار