۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
اوکراین مخفیانه با خمپاره‌های ایرانی شلیک می‌کند؟

به گزارش وبسایت «رولینگ استون» ماه‌هاست که ردیاب‌های تسلیحاتی متوجه شده‌اند که نیروهای اوکراینی از گلوله‌ها و خمپاره‌های ساخت ایران استفاده می‌کنند

اعتمادآنلاین | وبسایت رولینگ‌ استون با انتشار گزارشی اختصاصی در روز هفدهم مارس (۲۶ اسفند) به این موضوع پرداخت که سلاح‌های ایرانی اکنون دیگر فقط در اختیار ارتش روسیه نیست بلکه در اوکراین نیز از تسلیحات ساخت ایران استفاده می‌شود.

به گزارش این رسانه آمریکایی، یک ویدئو منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی که در آن یک سرباز اوکراینی جعبه تازه‌ای از مهمات را باز می‌کند، در ظاهر با هزاران فیلمی که از سربازان اوکراینی فیلم‌برداری شده تفاوتی ندارد، اما کارشناسان و مشاوران پروژه ردیابی تسلیحاتی تفاوت عمده‌ای را در این فیلم مشاهده کردند.

به گفته آنها، این جعبه حاوی مهمات ایرانی است که در دسامبر ۲۰۲۲ ساخته شده و تنها نمونه‌ای از تسلیحات ساخت ایران است که در دست نیروهای اوکراینی دیده می‌شود.

بر اساس ادعای این نشریه، ماه‌هاست که ردیاب‌های تسلیحاتی متوجه شده‌اند نیروهای اوکراینی از گلوله‌ها، راکت‌ها و خمپاره‌های ساخت ایران استفاده می‌کنند آن هم بدون اینکه توضیحی درباره نحوه حضور این تسلیحات در زرادخانه‌های کی‌یف وجود داشته باشد.

یکی از مشاوران گروه تحقیقاتی ردیابی تسلیحات وابسته به اوکراین در این زمینه به رولینگ استون گفته است: «از اواخر تابستان ۲۰۲۲، شاهد استفاده از مهمات ایرانی در ارتش اوکراین بودیم. به طور خاص، تاریخ تولید محصولی که در ویدئو دیده می‌شود از اوایل سال ۲۰۲۲ تا دسامبر ۲۰۲۲ است؛ موضوعی که نشان می‌دهد عرضه چنین محصولی تازه است و ربطی به گذشته ندارد.»

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها