۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۷
ثبت نام خودرو با روش اسقاطی باز شد + جزئیات

سامانه صدور گواهی اسقاط خودرو بازگشایی شد

ایرنا: سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: افرادی که در قرعه‌کشی ۱۴ گانه سال گذشته و سال قبل از آن در قالب طرح جایگزینی خودرو فرسوده شرکت و پیامک دریافت کرده‌اند، هفته آینده برای دریافت گواهی اسقاط اقدام کنند.

«امید قالیباف» افزود: دی‌ماه ۱۴۰۱ اصلاحیه قانون ساماندهی صنعت خودرو ابلاغ و در ماده ۱۰ آن مقرر شد کار گواهی اسقاط از سامانه ستاد مدیریت سوخت به وزارت صمت منتقل شود.

وی ادامه‌داد: پیرو این اتفاق، وزارت صمت تصمیم گرفت سامانه جامعی را طراحی کند که علاوه بر صدور گواهی اسقاط، کار مربوط به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی مانند تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها را انجام دهد. همچنین مقرر شد که اقدامات لازم برای طرح ۱.۵ درصد هم در این سامانه انجام شود.

سخنگوی وزارت صمت اضافه‌کرد: طرح ۱.۵ درصدی (برای مواقعی که گواهی اسقاط خودرو نیست) که طبق قانون باید در صندوق توسعه صنایع پیشرفته وارد می‌شد، حال به‌صورت تسهیلات به دارندگان خودرو فرسوده تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اسفند گذشته کار طراحی این سامانه انجام شد، یادآوی کرد: اکنون خبر خوب این است که هفته آینده کسانی که در قرعه‌کشی ۱۴ گانه سال گذشته و سال قبل از آن در قالب طرح جایگزینی خودرو فرسوده شرکت و پیامک دریافت کرده‌اند، می‌توانند به سامانه nnhk.ir مراجعه کنند و کار صدور گواهی اسقاط را در آن سامانه انجام دهند.

به گفته قالیباف، در آینده این سامانه به عنوان سامانه مرجع برای نوسازی و جایگزینی خودرو فرسوده عمل خواهد کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha