۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰
علت صدور قرار جلب ۵ مسئول چه بود؟

سمیه ‌رفیعی:کوتاهی در اجرای قانون هوای پاک به صدور قرار جلب برای ۵ مسئول دولتی منجر شد.

فردای اقتصاد: کوتاهی در اجرای قانون هوای پاک به صدور قرار جلب برای ۵ مسئول دولتی منجرشد. سمیه ‌رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به صدور قرار جلب ۵ مسئول در رابطه با اجرا نشدن قانون هوای پاک تاکیدکرد: برخورد با ترک فعل‌های محیط زیست ادامه می‌یابد.

به گفته رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس، آلودگی هوا سال‌هاست که به معضلی تبدیل شده ولی با وجود قوانین کافی در این حوزه این مشکل برطرف نشده است.

وی در خصوص علت رفع نشدن مشکل آلودگی‌هوا گفت: یکی از علل عدم حل این مشکل بی‌توجهی به قوانین وضع شده است به شکلی که بر اساس برآوردهای انجام شده در سال گذشته تقریبا تمامی ۲۳ دستگاه مسئول در این حوزه به وظایف خود به طور کامل عمل نکرده و در مواردی نیز ترک فعل داشتند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: در پی تذکرات متعدد به این دستگاه‌ها و عدم اجرای قانون، فراکسیون محیط زیست مجلس در راستای وظایف نظارتی خود، سال گذشته پرونده ترک فعل مدیران این دستگاه‌ها را تهیه و پس از طرح در صحن علنی مجلس با ۱۸۸ رای موافق به دستگاه قضایی برای پیگیری ارایه کرد.

وی گفت: خوشبختانه با رایزنی صورت گرفته، قوه قضائیه به طور جدی پای کار آمد و پرونده سریعا مورد رسیدگی قرار گرفت و دیروز هم حکم جلب ۵ نفر از مسوولان این دستگاه‌ها صادر شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر این که مجلس از حقوق عامه کوتاه نمی‌آید تصریح کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن پیگیری و رصد اجرای قانون هوای پاک به صورت ماهانه و سالانه در صورت هرگونه قصور مجدد، پرونده ترک فعل جدیدی تهیه و به دستگاه قضایی ارسال می‌کند.

وی در خصوص سایر قوانین محیط زیستی ضمن تقدیر از سرعت عمل دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان گفت: فراکسیون محیط زیست پایش و رصد سایر قوانین مرتبط در حوزه محیط زیست را با توجه به حساسیت این موضوعات و ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان در دستورکار خود دارد و سایر متخلفان باید منتظر برخوردهای جدی باشند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: مسوولان باید بدانند که تغییر دولت‌ها و تغییر پست‌های مدیریتی‌شان موجب نمی‌شود که از عدم اجرای قانون فرار کنند و قطعا دستگاه‌های نظارتی به سراغ آنها خواهند آمد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار