۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
بایدن به طور رسمی نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را اعلام کرد

بایدن روز سه شنبه رسما اعلام کرد که به دنبال یک دوره دوم ریاست جمهوری خواهد بود، با این استدلال که دموکراسی آمریکایی همچنان با تهدیدی عمیق از سوی دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا مواجه است.

خبرآنلاین: جو بایدن رسماً اعلام کرد که به دنبال یک دوره دوم ریاست جمهوری خواهد بود و خود را به عنوان بهترین دموکرات معرفی کرد که بتواند دونالد جی ترامپ را از بازپس گیری کاخ سفید باز دارد.

بایدن در ویدئویی که صبح سه شنبه در اینترنت منتشر شد، نامزدی خود را برای دومین دوره چهار ساله اعلام کرد و از رای دهندگان خواست که به او اجازه دهند "این کار را تمام کند".

در این ویدئوی سه دقیقه‌ و چهار ثانیه‌ای، بایدن می‌گوید که نخستین سال‌های حضورش در مقام ریاست جمهوری را با مبارزه برای دموکراسی و آزادی سپری کرده است. و او هشدار می‌دهد که «افراطی‌های MAGA» در سراسر کشور - با استفاده از شعار «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم» ترامپ - این آزادی‌ها را تهدید می‌کنند.

بایدن گفت: زمانی که چهار سال پیش برای ریاست جمهوری نامزد شدم، گفتم ما در نبردی برای روح آمریکا هستیم. و ما هنوز هم هستیم.

اعلام رسمی نامزدی بایدن چهار سال پس از آن صورت می‌گیرد که در سال ۲۰۱۹ تاکید کرد که جلوگیری از پیروزی ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری ضروری است.

بایدن در این ویدئو به نام ترامپ اشاره نمی‌کند. اما ویدئو با صحنه‌هایی از حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آغاز می‌شود. هنگامی که بایدن کلمات "ماگا افراطی" را می‌گوید، صفحه تصویری از ترامپ را در حالی که بازویش روی شانه ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، یکی دیگر از رقبای بالقوه جمهوریخواه است، چشمک می‌زند. بایدن می‌گوید: «هر نسلی از آمریکایی‌ها با لحظه‌ای روبه‌رو شده‌اند که مجبور بوده‌اند از دموکراسی دفاع کنند. برای آزادی‌های شخصی خود بایستید. برای حق رای و حقوق مدنی ما بایستید. و این لحظه ماست.»

دستیاران گفتند که انتظار می‌رود بایدن همان موضوعاتی را که ماه‌ها روی آن تمرکز کرده بود ادامه دهد: ادعای اعتبار برای بهبود اقتصاد و حمله به جمهوری خواهان در مورد سقط جنین، کاهش مالیات، اسلحه و عدم تحمل.

یکی از چیزهایی که به سرعت شروع می‌شود، جمع آوری سرمایه است. کمک‌کنندگان ارشد رئیس‌جمهوری برای شروع جمع آوری پول به نشستی در واشنگتن در روز جمعه دعوت شده‌اند. بایدن جولی چاوز رودریگز، مشاور ارشد کاخ سفید را به عنوان مدیر ستاد انتخاباتی خود انتخاب کرده است. کوئنتین فولکس که در سال ۲۰۲۲ کمپین سناتور رافائل وارنوک از جورجیا را مدیریت کرد، معاون او خواهد بود. اما سایر اعضای حلقه درونی بایدن - از جمله جن اومالی دیلون، مدیر ستاد انتخاباتی قبلی او و آنیتا دان، استاد ارتباطات او - فعلا در کاخ سفید خواهند ماند.

تیم بایدن شرط بندی کرده است که رقیب او احتمالا ترامپ خواهد بود و بر همین اساس در حال آماده شدن هستند. اما رئیس‌جمهوری درحال‌حاضر شروع به تشدید انتقادات خود از همه جمهوری خواهان کرده است و آنها را "تندروهای MAGA" خوانده است.

بایدن درحال‌حاضر مسن‌ترین رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا است و اگر دوباره پیروز شود، در پایان دوره دوم ریاست جمهوری ۸۶ ساله خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها