فوری/ کاهش نرخ این مالیات مهم بعد از ۱۵ سال
۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰

سخنگوی دولت گفت: هیات وزیران در راستای تحقق شعار سال به منظور جلوگیری از افزایش تورم یا کاهش آثار تورمی موجود با کاهش مالیات بر ارزش افزوده در حوزه کالاهای اساسی موافقت کرد.

 مشرق، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت روز چهارشنبه (۶ اردیبهشت) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: هیات وزیران در راستای تحقق شعار سال به منظور جلوگیری از افزایش تورم یا کاهش آثار تورمی موجود با کاهش مالیات بر ارزش افزوده در حوزه کالاهای اساسی و همچنین تجهیزات پزشکی نرخ مالیات بر ارزش افزوده موافقت کرد.

وی افزود: بر این اساس برای واردات کالاهای اساسی و تجهیزات پزشکی از ۹ درصد به یک درصد کاهش می یابد که سال گذشته نیز همین درخواست در دولت به تصویب رسیده بود.

بهادری جهرمی تاکید کرد: لایحه دو فوریتی این موضوع به تصویب هیات وزیران رسیده که در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی، این نرخ برای سال جاری نیز کاهش خواهد یافت.

بهادری جهرمی به اجرای قانون بودجه ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت که نکات متعددی برای هماهنگی دستگاه‌ها مطرح شد اما جداول سند بودجه هنوز از سوی مجلس به طور رسمی ابلاغ نشده و تقاضا می‌شود تا این امر تسریع شود و کارها بهتر پیش رود.

به گزارش فردای اقتصاد قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۸۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار