۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸
فوری/ تولید این دو خودرو متوقف می‌شود + جزئیات

«سال گذشته در هر ساعت ۲ تا ۳ نفر از هموطنان در سوانح خودرویی جان خود را از دست می دادند و ۲۵ نفر هم مصدوم می شدند؛ از این رو برای رفع این مساله، توقف تولید خودروهای ناایمن مانند پراید و ۴۰۵ در دستور کار ما قرار دارد.»

ایرنا سردار کمال هادیانفر روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران، اظهار کرد: عدم ارتقای کیفی خودروهای تولیدی در حالی است که هنوز در تصادفات شاهد حریق هستیم یا به دلیل آلیاژ به کار رفته در خودروها هنگان سوانح، درب ها قفل و سرنشینان محبوس می شوند که این مسئله مرگ و میر و مصدومیت را افزایش می دهد.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر سهم دستگاهها در کاهش تصادفات و جانباختگان، افزود: طبق قانون، ۳۲ دستگاه در این مساله نقش دارند که باید به وظایف خود عمل کنند.

هادیان فر گفت: شمار دارندگان گواهینامه رانندگی در کشور در آستانه ۵۲ میلیون نفر است که بیش از ۸۰ درصد از این تعداد مربوط به خودرو است.

وی با اشاره به افزایش چهار درصدی صدور گواهینامه خودرو و ۲۵ درصدی تردد خودرویی، ادامه داد: تعداد خودروهای کشور امسال به ۴۰ میلیون وسیله نقلیه افزایش می یابد و به طور میانگین به ازای هر ۲ نفر یک خودرو در کشور داریم.

در همین زمینه بخوانید:

اظهارات تکان‌دهنده پلیس راهور درباره امنیت خودروها

رییس پلیس فراجا تاکید کرد: ۹۵ درصد از مردم در حوزه ترافیکی، قانونمند هستند که نشانه فرهنگ بالای ترافیکی مردم، خدمات شبانه روزی پلیس و همچنین فعالیت رسانه است.

قوانین اصلاح‌ نشود جانباختگان تصادفات از ۲۰ هزار نفر عبور می کند

رئیس پلیس راهور فراجا به موضوع تصادفات اشاره کرد و افزود: سال گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تصادف در کشور ثبت و برای ۵۷۲ هزار مورد از آنها کروکی کشیده شد.

سردار هادیانفر ادامه داد: پارسال ۱۹ هزار و ۴۹۰ نفر از هم وطنان در شهر و جاده بر اثر تصادف جان باختند که افزایش ۱۶ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ داشته است که پیشتر هم پیش بینی کرده بودیم. 
رییس پلیس راهور تاکید کرد: از دولت هم می خواهیم که برای کاهش تصادفات به پلیس کمک کند و با ایجاد تحول در قوانین، پای کار بیاید.

به گفته او، اگر همین روند ادامه داشته باشد، در ‌پایان سال ۱۴۰۲ تعداد کشته های حوادث رانندگی از مرز ۲۰ هزار نفر عبور خواهد کرد. 
وی همچنین ادامه داد: حدود ۴۰۰ هزار نفر در سال گذشته مصدوم شدند که باید رسانه ها این مسئله را برای مسئولان به یک دغدغه تبدیل کنند و دولت و مجلس انقلابی باید امروز وارد میدان شوند زیرا اکنون هم دیر شده است.

در همین زمینه بخوانید:
پلیس: قالب همه خودروها از روی پراید کپی می‌شود به جز؟ + فیلم
 

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها