۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴
 اعتراض کارگران پارس جنوبی به کجا رسید؟ بازداشت و معرفی لیست سیاه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از دستگیری ۸ لیدر اصلی اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی خبر داد و گفت: این افراد با تلاش سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات شناسایی و دستگیر شدند.

تسنیم اینطور نوشته که به گفته این معاون استاندار بوشهر اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی سازمان یافته با حمایت شبکه‌های خارج از کشور بود که با رصد انجام شده لیدرهای اصلی داخلی آنها شناسایی شد. این لیدرها در منطقه پارس جنوبی از طریق فضای مجازی و حقیقی برای تداوم اعتصاب کارگری آن را مدیریت می‌کردند و اکنون اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی شکسته شده است افزود: کارگران و کارکنان شرکت‌های مختلف در پارس جنوبی به محل کار خود بازگشته‌اند.

پورات با بیان اینکه ۸ شرکت و پیمانکار در منطقه پارس جنوبی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند تصریح کرد: این شرکت‌ها و پیمانکاران به سبب عدم همکاری در عدم اشتغال و بکارگیری نیروهای بومی و دامن زدن به حوزه اعتصاب کارگری در لیست سیاه قرار گرفته‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به فراخوان ۱۰ هزار نفری برای اشتغال در منطقه پارس جنوبی تصریح کرد: به‌کارگیری نیروهای بومی در اولویت قرار دارد و این درحالی است که یک هزار نفر هم در مجتمع گاز پارس جنوبی استخدام می‌شوند.

وی اضافه کرد: فراهم کردن مهارت جوانان بر اساس نیاز اشتغال شرکت‌ها و صنایع پارس جنوبی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در رشته‌های گوناگون ایجاد شده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha