۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲
 پیمانکاران ساختمانی حذف شدند؟

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با تأکید بر حذف شرکت های پیمانکاری گفت: در صورت اجرای طرح «تعاونی‌های کارگری جایگزین پیمانکاران» بخش زیادی از فسادهای اقتصادی و استثمار کارگران حذف خواهد شد.

تسنیم: اکبر شوکت، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور درباره مشکلات کارگران گفت: در دوره ای از زمان به بهانه کوچک سازی دولت بحث شرکت های پیمانکاری مطرح شد. اما با توجه به تأکید رهبری برای مبارزه با فساد اقتصادی بهتر است که این شرکت ها حذف شود.

 وی با بیان اینکه اگر مسئولان به این نکته مهم یعنی مبارزه با فساد اقتصادی توجه کنند بخش زیادی از مشکلات کارگران و کارفرمایان حل می‌شود افزود: در جامعه کارگری و کارفرمایی از نزدیک مافیای قدرت و ثروت را لمس و با آن‌ها مبارزه می‌کنیم. کارفرمایان در بخش تأمین مواد اولیه با همین مشکل مواجه‌اند و مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار داده نمی‌شود.

شوکت با اشاره به اینکه  بحث تسهیلات بانکی و تأمین سرمایه در گردش تولیدکنندگان یکی از چالش  های دیگر بخش کارفرمایی است اظهار داشت: تسهیلاتی که قانوناً باید بدون سود و به‌صورت قرض‌الحسنه، در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد.

شوکت با اشاره به تأکید برای حذف شرکت های واسطه گری در بخش های معادن و پتروشیمی گفت: حدود ۱۴سال است که طرح «تعاونی‌های کارگری جایگزین پیمانکاران» را دنبال می‌کنیم تا طرح‌های حوزه‌های نفت و گاز و معادن و پتروشیمی و شهرداری‌ها غیره را در قالب تعاونی‌های کارگری به خود کارگران همان مجموعه‌ها واگذار کنیم، نه به برخی از پیمانکاران خاص که کارشان بیشتر جنبه دلالی دارد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور معتقد است در صورت اجرای طرح «تعاونی‌های کارگری جایگزین پیمانکاران» بخش زیادی از فسادهای اقتصادی برای گرفتن پیمان در این حوزه و استثمار کارگران حذف خواهد شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha