۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷
چرا حقوق محیط‌بانان ترمیم نشد؟

سمیه رفیعی: مشکل حقوق و تجهیزات محیط بانانبا وجودتخصیص بودجه مرتفع نشده است.

 فردای‌اقتصاد:  اگرچه برای نخستین بار  در بودجه ۱۴۰۰ ردیف مستقلی برای محیط بانان سازمان محیط زیست اختصاص یافت که این روند در بودجه‌های آتی نیز پیش بینی شد اما هنوز حقوق محیط‌بانان ترمیم نشده است. به گفته سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس،  

پارسال ۲۸۸ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ترمیم حقوق محیط بانان تخصیص داده شد اما متاسفانه عملا شاهد بهبود پرداختی و معیشت محیط بانان نیستیم.

وی از پیگیری فراکسیون محیط زیست مجلس برای نحوه هزینه‌کرد این اعتبار خبر داد و گفت: این موضوع هم‌اکنون از طریق دستگاه‌های نظارتی در دست پیگیری است و بزودی گزارش آن در اختیار مجلس قرار می‌گیرد.

 رفیعی همچنین با بیان اینکه  اصلاح قانون حمل و بکارگیری سلاح محیط بانان در نوبت صحن علنی مجلس است از تصویب قانون حمایت بیمه ای و قضایی از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگلبانی  به عنوان گام مهم مجلس در جهت حمایت از محیط بانان نام برد و گفت: اعتبار ویژه‌ای  بالغ بر 

 ۲۸۸ میلیارد تومان  برای ترمیم حقوق محیط بانان در سال گذشته تخصیص یافت که متاسفانه علی‌رغم اختصاص این اعتبار عملا شاهد بهبود پرداختی و معیشت محیط بانان نیستیم.

وی از پیگیری فراکسیون محیط زیست مجلس برای نحوه هزینه‌کرد این اعتبار خبر داد وگفت: این موضوع هم‌اکنون از طریق دستگاه‌های نظارتی در دست پیگیری است و بزودی گزارش آن در اختیار مجلس قرار می‌گیرد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از تهیه گزارش نظارتی مجلس بر عملکرد یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست خبرداد و گفت: این گزارش بر اساس ماده ١٠٧ آیین نامه داخلی مجلس در حال تهیه است.

وی با تاکید بر این که یگان حفاظت سازمان محیط زیست باید تمام توان خود را برای رفع مشکلات محیط بانان بکار بگیرد افزود: این در حالی‌است که عملا شاهد اقدامات نمایشی هستیم و عملا مشکلات محیط بانان کشور به قوت خود باقی مانده است به شکلی که مشکلات معیشتی این قشر برطرف شده و نه تجهیزات و نیازهای فنی آنها تامین شده است.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: در بودجه امسال اعتباری برای ترمیم حقوق محیط بانان اختصاص یافت که در حال پیگیری جدی آن از سازمان برنامه و بودجه تا زمان تخصیص هستیم.

وی با بیان این‌که اصلاح قانون حمل و بگارگیری سلاح محیط بانان در دستور صحن است تصریح کرد: امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات محیط بانان برای استفاده از سلاح برطرف شود.

رفیعی با اشاره به این که نوع قرارداد محیط بانان یکی از مشکلات دیگر این قشر است گفت: طرح تبدیل وضعیت محیط بان توسط فراکسیون محیط زیست مجلس تهیه شده و در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس است.

وی تصریح کرد: موضوع درآمد و حقوق محیط بانان کشور در کمیسیون کشاورزی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار