۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳
پیش‌بینی دولت درباره قیمت خودرو در روزهای آینده

سخنگوی دولت گفت: در صنعت خودرو ما بدنبال افزایش تولید سالانه به رکورد یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده ایم و در صورت واردات خودرو قطعا تب بازار خودرو فروکش خواهد کرد.

سخنگوی دولت: تب بازار خودرو با ازسرگیری واردات فروکش خواهد کرد

سخنگوی دولت گفت: در صنعت خودرو ما بدنبال افزایش تولید سالانه به رکورد یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده ایم و در صورت واردات خودرو قطعا تب بازار خودرو فروکش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی، سخنگوی هیأت دولت شامگاه یکشنبه ۱۴ خرداد ماه در شام رحلت امام خمینی (ره) در جمع مردم شهرستان ورامین که مسجد رضویه راه آهن ورامین برگزار شد، خاطر نشان کرد: نام ورامین با انقلاب اسلامی عجین شده است. تاریخ سازی در کشور یک اتفاق بزرگ است که شما مردم در این دیار رقم زدید.

وی افزود: ۱۵ خرداد یکی از ایام الله است و به همین خاطر ماندگار است و باید بماند و در این حادثه مردم به معنای واقعی پیشرو بودند که این حماسه را خلق کردند.

بهادری جهرمی ادامه داد: مردم در تبعیت از روحانیت و مرجعیت، دین و اسلام نقش بی بدیلی را ایفا کردند و وقتی مردم به میدان بیایند یک فرد روحانی که امکانات سخت افزاری را نداشت توانست با برهم زدن معادلات جهان یک حکومت ۲۵۰۰ ساله را ساقط کند.

وی نقش آفرینی مردم در پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی را یک برگ برنده دانست و تصریح کرد: امام هرگز اسیر حادثه ها نبودند و ایشان مبنای حرکت خود را با توجه به شرایط موجود بر قدرت الهی و پشتیبانی مردم گذاشتند و آرمان خود را مبنای حرکت و برنامه قرار دادند و پیروز شدند.

سخنگوی دولت ادامه داد: هر زمان که در طول ۴۴ سال گذشته موفقیتی را کسب نکردیم، بخاطر تحریف تاریخ بوده است و بجای ایمان به خط امام، پشتیبانی مردم و بخصوص عدم  ایمان به هدف انقلاب دست خودمان را به شرق و غرب دراز کردیم و ضرر آن را دیدیم.

وی اقتضا و راه انقلاب را بودن در مسیر سخت و دشمنی دشمنان دانست و اظهار کرد: پیشرو بودن مردم ورامین در برهه های مختلف تاریخ نشان داده که مردم علیرغم سخت و هموار بودن مسیر انقلاب هرگز راه خود را تغییر نداده اند و دست اندازهای ایجاد شده را با تدبیر ولایت پیموده اند.
 
بهادری جهرمی بیان کرد: مردم ما نشان داده اند با توجه به شناختی که از انقلاب و باطن آن مانند ایام الله و برنامه های مذهبی دارند، از برخی چهره های معروف که خود را مدعی می دانستند پیشرو تر هستند و مردم ورامین در سال ۱۳۴۲ این قضیه را ثابت کردند و مطمئنا در سال ۱۴۰۲ و بعد از آن نیز پای انقلاب و مسیر آن هستند.

وی حضور مردم در صحنه را یک ابزار عقب نشینی دشمنان در مقابل توطئه ها دانست وگفت: ملت ایران با تشخیص خود در بزنگاه های تاریخی حضور در صحنه را در مقابل خانه نشینی ترجیح داده اند و وقتی شرایط سخت تر شده است مردم مقاوم تر شده اند و این سنگینی بار مسئولیت بر روی دوش مسئولان را سنگین تر کرده است.

سخنگوی دولت جرات و اعتماد به نفس موجود در جامعه را حاصل تفکرات امام راحل دانست و اظهار کرد: ما در ۴۴ سال انقلاب وقتی بدنبال بیگانگان بودیم سودی نبردیم و اقتصاد کشور ما پسرفت داشت و فشار اقتصادی را متحمل شدیم، اما در این دولت نگاه به خارج فقط برای بهره گیری از تبادلات اقتصادی شکل گرفت و یک نمونه آن فعال کردن ۳۰۰۰ کارخانه و کارگاه تولیدی در کمتر دو سال است که بخاطر عدم حمایت از آنها به تعطیلی کشانده شده بود.

وی ادامه داد: مسیر کشور به ریل اعتماد به مردم برگشته و علائم آن کم کم بروز و ظهور کرده است. در صنعت خودرو ما بدنبال افزایش تولید سالانه به رکورد یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه رسیده ایم و در صورت واردات خودرو قطعا تب بازار خودرو فروکش خواهد کرد.

بهادری جهرمی تلاش دولت برای گشایش های اقتصادی را شبانه روزی دانست و اظهار داشت: نتیجه زبان دنیا در این دولت کاهش بدهی های خارجی و مثبت شدن تراز اقتصادی است و این بدان معنا است که ما معطل چندین کشور غربی برای اقتصاد کشور نشدیم و قطعا دشمنان با وجود تحریم هایی که خودشان به ما تحمیل کرده اند تحمل رشد صادرات و مثبت شدن رشد اقتصادی را ندارند.

وی افزود: نگاه و مسیر درست کشور برای کاهش نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت برای دشمنان خوشایند نیست و حضور میلیونی مردم در صحنه با توجه به تحریم های فلج کننده دشمن برای آنها قابل هضم نیست و آنها در مجامع مختلف به شکست خود در تحریم ها معترف هستند.
سخنگوی دولت با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در زمان پهلوی گفت: رژیم پهلوی خود را ژاندارم منطقه می دانست ولی با کوچکترین حمله نظامی بدون مقاومت کشور را به دشمن واگذار می کرد اما انقلاب به کشور عزت داد تا با توجه به ۴۴ سال دشمنی که با تمام قوا علیه ما شکل گرفت اکنون بر سر ارسال پهپاد نظامی به کشورهای دیگر که اثبات نیز نشده است، غربی ها معتقد هستند که ایران معادلات نظامی دنیا را بر هم زده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha