استقبال پایین بانک‌ها از اوراق مالی دولت
۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷

در ادامه روند هفته‌های قبل، بانک‌ها استقبال چندانی از اوراق مالی دولت در هفته جاری نکردند.

در هفته‌های گذشته بانک‌ها مشتری جدی اوراق مالی دولتی نبوده‌اند. در ادامه این روند، در هفته جاری هم از ۳.۶۶ همت (هزار میلیارد تومان) اوراق خریده‌شده، فقط ۰.۵۱ همت سهم بانک‌ها بوده است.

بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه چهاردمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۱ (مورخ یکم شهریور۱۴۰۱)، اعلام کرده حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۸ شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،‌جزئیات این گزارش به شرح زیر است:

نتایج حراج اوراق مالی اسلامی دولتی ۱۴۰۱
نتایج حراج اوراق مالی اسلامی دولتی ۱۴۰۱
نتایج حراج اوراق مالی اسلامی دولتی ۱۴۰۱
نتایج حراج پانزدهم اوراق مالی اسلامی دولتی ۱۴۰۱
مشخصات حراج اوراق مالی اسلامی دولتی ۱۴۰۱

حداقل حجم سفارش ۵۰۰ هزار ورقه است

وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت‌شده را به منظور تصمیم‌گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می‌شود. بانک مرکزی بر اساس بند «ن» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ صرفاً مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین‌ زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha