۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
پشت پرده خروج عظیم ماینرهای بیت کوین چیست؟

در ۳ ژوئن، بزرگترین انتقال ماینرها به صرافی‌ها در چهار سال گذشته، با حدود یک سوم حجم از یک استخر استخراج انجام شد.

فردای اقتصاد: در ۳ ژوئن، بزرگترین انتقال ماینرها به صرافی‌ها در چهار سال گذشته، با حدود یک سوم حجم از یک استخر استخراج انجام شد. تجزیه و تحلیل جریان‌های ماینر به صرافی برای درک احساسات بازار، به‌ویژه هنگام ارزیابی اینکه استخراج‌کنندگان در حال انحلال یا انباشت هستند، حیاتی است. افزایش ورودی بیت کوین به صرافی‌ها از لحاظ تاریخی، قبل از افزایش سفارشات فروش بوده است که اغلب با افزایش فشار فروش منجر به افت قیمت می‌شود.

در ۳ ژوئن، ماینرها حجم قابل توجهی از بیت کوین را به صرافی‌ها منتقل کردند و بحث‌هایی را در سطح بازار در مورد منبع این جریانات ورودی و تأثیر بالقوه آنها بر بازار به راه انداختند. داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که کمی بیش از ۲۶۰۶ بیت کوین در ۳ ژوئن منتقل شده است، که این بالاترین انتقال از ۲۶ مارس ۲۰۱۹ است. در آن زمان، ماینرها بیش از ۴۰۸۳ بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال کردند.

تجزیه و تحلیل CryptoSlate نشان داد که محرک اصلی خروجی عظیم پولین، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج در بازار است. تقریباً یک سوم کل بیت‌کوینی که از استخراج ‌کنندگان به صرافی‌ها در ۳ ژوئن منتقل شده است را می‌توان به Poolin نسبت داد، زیرا این استخر ۸۵۳.۴ بیت‌کوین را منتقل کرد. این انتقال یک رویداد منفرد نیست، بلکه ادامه روندی است که در اواخر ماه مه آغاز شده بود.

از ۳۱ مه، Poolin به طور متوسط ۴۳۳.۵ بیت کوین هر روز به صرافی‌ها ارسال کرده است که با خروجی بزرگ در ۳ ژوئن به اوج خود رسید.  افزایش نقل و انتقالات ماینر منجر به افزایش ناگهانی درآمد ماینرها به صرافی‌ها شد. تجزیه و تحلیل CryptoSlate نشان داد که میانگین متحرک نمایی ۷ روزه (EMA) درآمد ماینرها به صرافی‌ها در ۳ ژوئن به ۱۰۴.۵ درصد رسید.

EMA یک معیار مالی حیاتی است که وزن بیشتری را برای داده‌های اخیر فراهم می‌کند و تغییرات روند را به طور موثرتری آشکار می‌کند. این مقدار EMA بالاترین ثبت شده از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۴ است که به ۱۳۱.۷ درصد رسیده بود.

با ورود این حجم بیت کوین قیمت بیت کوین نسبتاً از ۳۱ می‌تا ۴ ژوئن بین ۲۶،۸۰۰ تا ۲۷،۳۰۰ دلار در نوسان بود. ریزش شدید در ۵ ژوئن به احتمال زیاد واکنشی به اخبار مربوط به شکایت SEC علیه بایننس و کوین بیس بود تا افزایش فشار فروش صرافی از سوی ماینرها.

این نشان می‌دهد که ماینرها ممکن است تصمیم بگیرند که سکه‌های خود را از طریق روش‌های خارج از صرافی‌ها (OTC) نقد کنند یا با پیش‌بینی شرایط مطلوب‌تر بازار، آنها را در صرافی‌ها نگه دارند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha