۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
رشد نجومی تولید مواد مخدر در افغانستان / ایران چقدر تریاک کشف کرد؟

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۳۲درصدی کشت تریاک در افغانستان خبر داد و گفت: امسال ۲۵هزار میلیارد تومان به بنیادهای اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر ضربه زده‌ایم.

تسنیم: اسکندر مؤمنی؛ دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در برنامه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: گزارش‌های جهانی حکایت از آن دارد که قاچاق مواد مخدر در حال گسترش است و استفاده از اینترنت برای فروش مواد مخدر رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه افغانستان بزرگترین تولیدکننده تریاک جهان است، افزود: کشت تریاک در سال ۲۰۲۲ به‌میزان ۳۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مؤمنی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با کشف ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر بالاترین کشفیات مواد مخدر در جهان را داشته است، این دستاورد با جانفشانی و فداکاری پلیس حاصل شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: ضربه به بنیادهای مالی قاچاقچیان از مهم‌ترین اهداف ما در زمینه مبارزه با مواد مخدر است، در نتیجه ۲۵ هزار میلیارد تومان ضربه به بنیادهای اقتصادی قاچاقیان وارد شده است یعنی نسبت به سال قبل ۴۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در سال گذشته در بیش از ۱۵ استان کشور مجمع یاریگران زندگی تشکیل شده است و مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر نسبت به سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشته است.

مؤمنی خاطرنشان کرد: ایران نه‌تنها راهبردهای مقابله‌ای علیه اقدامات غیرقانونی مواد مخدر، روان‌گردان‌ها و پیش‌سازها داشته است بلکه به‌طور متوازن در اجرای راهبردهای پیشگیری، درمان و بازپروری معتادان نیز تلاش می‌کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها