۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳
دردسرهای نرخ دستوری؛ واکاوی موقعیت رشد در بورس

مهرزاد منتظری در برنامه بورسان گفت؛ در گروه‌هایی نظیر دارو، کاشی و سیمان شرکتهایی وجود دارند که می‌توان  سهام با P/E  تحلیلی ۵.۵ یا ۶ واحدی را در آنها پیدا کرد. به نظر می‌رسد در یک سال آتی دولت در روند حرکتی چنین سهامی دخالت نخواهد کرد.

فردای اقتصاد-  مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان آگاه معتقد است، در تحلیل صنعت پتروشیمی فعالان بازار احساس می‌کردند فرمولی وجود دارد که از سال ۱۳۹۵ در نظر گرفته شد و تا سال ۱۴۰۵ نیز برقرار خواهد بود.

وی افزود: برخی از وزارت نفت معتقدند خروجی فرمول پیرامون همین اعداد است اما اطلاعات بازار نشان می‌دهد، به رغم تغییراتی که روی نرخ‌های داخلی اعمال شد و با در نظر گرفتن نرخ‌های جهانی، باز هم با جایگذاری ارقام در فرمول حتی به نزدیکی ۷ هزار تومان هم نمی‌رسیم.

منتظری گفت: اتفاق بد اینجاست که سیاست‌گذار یک فرمول بلند مدت را به دلیل قرار گرفتن در تگنای بودجه‌ای به طور کلی کنار گذاشته شده و تصمیم گرفته یک عدد دیگری را اعلام کند. به نظر می‌رسد که دولت قصد اجرای چنین نرخی را دارد. صحبت‌های امروز خاندوزی وزیر اقتصاد هم در خصوص تغییرات احتمالی شفاف نبود. با نرخ ۷ هزار تومان شاهد اتفاق مثبتی بر صنعت متانول و پتروشیمی نخواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه درباره چرایی توجه بازار به سهام کوچک و رشد بیشتر شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل گفت: در گروه‌هایی نظیر دارو، کاشی و سیمان شرکتهایی وجود دارند که می‌توان  سهام با P/E  تحلیلی ۵.۵ یا ۶ واحدی را در آنها پیدا کرد. به نظر می‌رسد در یک سال آتی دولت در روند حرکتی چنین سهامی دخالت نخواهد کرد.

منتظری برای بازار سهام موقعیت خرید در گروه هایی همچون دارویی، سیمان، فلزات اساسی، غذایی را برگزید.

در برنامه امروز بورسان، مهرزاد منتظری مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان آگاه به بررسی روند جاری و آتی بازار پرداخت. سروش گرامی مدیر صندوق شاخصی هم وزن کیان ابعاد مختلف این صندوق و چرایی خرید آن را تشریح کرد. غزاله طایفه دبیر گروه صنعت و تجارت فردای اقتصاد هم روند توسعه و تجارت در بهار ۱۴۰۲ را مورد بررسی قرار داد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار