۳ ضلعی روندساز بورس تهران

با حضور محمد جواد بختیاران تحلیلگر گروه مالی آگاه و معصومه طاهرخانی کارشناس بازار سرمایه
۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
۳ ضلعی روندساز بورس تهران

محمد جواد بختیاران در برنامه بورسان گفت؛در انتخاب صنایع و شرکت‌ها عمدتا فاکتورهای سودآوری و ترازنامه مورد توجه قرار می‌گیرند، اکنون فاکتوری تحت عنوان فاکتور تصمیمات خلق‌الساعه نیز در انتخاب سهام اضافه شده است.

فردای اقتصاد- این تحلیلگر گروه مالی آگاه معتقد است، در حوزه نرخ ارز در حال حاضر با چالش جدی مواجه نیستیم. در حوزه بازارهای جهانی اگر سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو به اتمام برسد طبعا کامادیتی‌ها افزایش قیمت خواهند داشت. در بخش سیاست‌گذاری بازار پول نیز نکات حائز اهمیتی وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به ۳ پارامتر فوق، شرایط حاکم در بازار سهام چالشی نیست. احتمالا پس از انتشار گزارش‌های ۳ ماهه تحرکاتی در برخی از صنایع به وقوع خواهد پیوست. در چنین شرایطی بعید به نظر می‌رسد افت چشم‌گیری را در بازار سهام تجربه کنیم.

وی افزود: در ادامه احتمالا یک اصلاح زمانی را تجربه خواهیم کرد تا وضعیت دلار، نرخ‌های جهانی، کلیت بازار پول و فضای کلان اقتصاد شفاف شود. افزایش شفافیت در چنین پارامترهایی می‌تواند چشم‌انداز صعودی بازار را تقویت کند.

به گفته بختیاران، مهم‌ترین فاکتوری که سرمایه‌گذاران در فصل مجامع مورد توجه قرار می‌دهند به موضوع DPS سهام شرکت‌ها باز می‌گردد. چشم‌انداز روشنی که در کنار این معیار می‌توان برای سهام متصور بود نیز حائز اهمیت است.

این تحلیلگر بازار عنوان کرد: در صنعت پتروشیمی، اوره‌ای‌ها و متانوسازان به نظر شاید شرایط نسبتا مطلوبی در تقسیم سود داشته باشند اما زمانی که چشم‌انداز توام با چالش‌های صنعت مورد بررسی قرار می‌گیرد طبیعتا سرمایه‌گذار به سمت چنین بخشی حرکت نخواهد کرد چرا که صرف DPS نمی‌تواند تعیین کننده مدل سرمایه‌گذاری یک فرد باشد.

وی درباره مهم‌ترین فاکتورهای سرمایه‌گذاری گفت: در انتخاب صنایع و شرکت‌ها عمدتا فاکتورهای سودآوری و ترازنامه مورد توجه قرار می‌گیرند. اکنون فاکتوری تحت عنوان فاکتور تصمیمات خلق‌الساعه نیز در انتخاب سهام اضافه شده است.

در برنامه امروز بورسان، محمد جواد بختیاران تحلیلگر گروه مالی آگاه به تشریح اتفاقات جاری و آینده بورس پرداخت. در ادامه معصومه طاهرخانی کارشناس بازار سرمایه وضعیت خودروسازان در بازار سهام را بررسی کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار