۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷
صنعت خودروسازی عربستان متحول می‌شود؟

محمد بن سلمان، نخست وزیر عربستان سعودی، از راه‌اندازی Ceer، نخستین برند خودروی الکتریکی سعودی که به بخش خودروسازی عربستان سعودی کمک می‌کند، خبر داده‌است.

خبرآنلاین،:Ceer نخستین برند خودروسازی عربستانی است که خودروهای برقی در این کشور تولید می‌کند و مجموعه‌ای از وسایل نقلیه از جمله سدان و خودروهای اسپرت را برای مصرف‌کنندگان در عربستان سعودی و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا طراحی، تولید و به فروش خواهد رساند.

این برند به بخش خودروسازی عربستان سعودی کمک خواهد کرد و راه‌اندازی آن در راستای استراتژی صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان با تمرکز بر باز کردن قابلیت‌های بخش‌های محلی برای کمک به تنوع بخشیدن به اقتصاد است. این شرکت همچنین به تلاش‌های عربستان برای کاهش انتشار کربن و ایجاد پایداری برای مقابله با تأثیر تغییرات آب و هوا کمک خواهد کرد.

بن‌سلمان برند خودروسازی خود را راه‌انداخت! / عکس

به گفته SPA، پیش‌بینی می‌شود که Ceer تا سال ۲۰۳۴ به طور مستقیم ۸ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی کمک کند. این شرکت که یک سرمایه‌گذاری مشترک بین PIF و فاکسکان است، مجوز فناوری قطعات را از BMW برای استفاده در فرآیند توسعه خودرو اخذ کرده‌است.

فاکسکان معماری الکتریکی خودروها را توسعه خواهد داد و در نتیجه مجموعه‌ای از محصولات تولید می‌شود که در زمینه‌های سرگرمی اطلاعاتی، اتصال، و فناوری‌های رانندگی خودکار پیشرو خواهند بود. خودروهای Ceer قرار است در سال ۲۰۲۵ در دسترس باشند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها