۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲
آیا بازار جهانی کالاها دچار خوشبینی است؟

به گفته حسین شیبانی، نرخ رشد اقتصادی فصل دوم آمریکا در رقم ۲.۶ درصدی منتشر شد، این مهم نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا شرایط خوبی دارد در عین حال نرخ رشد اقتصادی در چین به صورت فصلی به سمت ارقام پایین در حرکت است

فردای اقتصاد: این کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل عنوان کرد: بعضا گفته می‌شود سیاست انقباضی به انتها رسیده و اکنون در سیکل انتهایی انقباض قرار داریم.

حسین شیبانی در برنامه روز یک‌شنبه بورسان گفت: در اظهارات روئسای بانک‌های مرکزی چند نکته آشکار بود. اتفاقا به وضوح گفته شد که باید تورم پایه را در نظر گرفت. نمی‌توان صرفا به دلیل این که CPI در اقتصاد آمریکا یا اروپا نزولی شده است به این نتیجه رسید که اقدامات فدرال رزرو به پایان رسیده است.  

وی خاطرنشان کرد: پرونده انقباض بسته نشده است. در صورتی که عنوان شود پرونده انقباض به برگ‌های انتهایی خود نزدیک می‌شود این مهم به این معنی نیست که در مقابل پرونده انبساط خیلی زود در دستور کار قرار بگیرد.

شیبانی ادامه داد: نرخ رشد اقتصادی فصل دوم آمریکا در رقم ۲.۶ درصدی منتشر شد که در جای خود عدد بالایی است. این مهم نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا شرایط خوبی دارد. در عین حال سایه رکود در اقتصاد این کشور در حال کم‌رنگ شده است.

به گفته این کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل، در صورتی که رشد اقتصادی آمریکا را با داده‌های اقتصادی چین مقایسه کنیم، مشاهده می‌شود که نرخ رشد اقتصادی در چین به صورت فصلی به سمت ارقام پایین در حرکت است.

وی افزود: سایه رکود در اروپا و چین در حال تشدید شدن است.

شیبانی بیان کرد: بالا بودن شاخص دلار برای کامادیتی‌ها ضرب آهنگ خوبی ندارد. به اعتقاد بنده، بازار در حوزه کامادیتی‌ها دچار خوشبینی شده است.

در برنامه امروز بورسان؛ مجید هوشمند کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت جاری و چشم‌انداز آتی معاملات توضیح داد. حسین شیبانی کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل هم در ادامه به ارزیابی وضعیت معاملات در بازارهای جهانی پرداخت.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار