۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷
فوری/ شماره‌گذاری این خودروها متوقف شد

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مهران سالاریه گفت: با وجود اعلام قبلی تعدادی از تولیدکنندگان خودرو و موتورسیکلت نسبت به ثبت نام و ارائه عوارض اسقاط تاکنون اقدام نکرده‌اند.

ایلنا: رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده افزود: براساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو و اصلاحیه آن، یکی از ارکان شماره‌گذاری وسایط نقلیه تولیدی یا وارداتی نو شماره، دریافت مجوز از ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده است.

وی بیان کرد: بر این اساس تمامی وسایط نقلیه نو شماره اعم از سبک، سنگین و موتورسیکلت برای دریافت مجوز شماره‌گذاری یا مشمول ارائه گواهی اسقاط و یا پرداخت عوارض مربوطه به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: متاسفانه با وجود اعلام قبلی، هنوز تعدادی از تولیدکنندگان خودرو و موتورسیکلت حتی نسبت به ایجاد صفحه خود در سامانه ستاد و ارائه عوارض اسقاط برابر قانون اقدام نکردند.

وی گفت: لذا برابر هماهنگی انجام شده با پلیس راهور فراجا شماره‌گذاری این دسته از تولیدکنندگان متوقف شده است.

سالاریه با بیان این که هیچ خودرویی نباید خارج از فرآیند ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده شماره‌گذاری شود بیان کرد: تولیدکنندگان یا واردکنندگان انواع خودرو باید نسبت به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده به نشانی NNHK.ir اقدام و فرآیند مشخص شده را مطابق قانون برای دریافت مجوز شماره‌گذاری محصولاتشان طی کنند.

وی افزود: بدیهی است خودروسازانی که شماره‌گذاری آنها متوقف شده است پس از طی مراحل قانونی مربوطه و ارائه گواهی اسقاط با پرداخت عوارض مربوطه وفق قانون دوباره می‌توانند خودروهای خود را شماره‌گذاری کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار