۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
داده‌های اشتغال آمریکا چه سیگنالی می‌دهند؟

به گفته حسین شیبانی، تعارض در استخدام‌های تمام وقت (کاهشی) و پاره‌ وقت (افزایشی) از نکات حائز اهمیت گزارش اشتغال محسوب می‌شود. تعارض نشان از نگرانی در بازار دارد.

فردای اقتصاد: کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل معتقد است، انتشار داده‌های اشتغال آمریکا از جمله رویدادهای حائز اهمیت در هفته گذشته محسوب می‌شود. حال بازار در انتظار این مهم است که آیا فدرال رزرو بر اساس داده‌های اشتغال به سمت پایان سیاست‌های انقباضی حرکت می‌کند یا خیر.

حسین شیبانی در برنامه روز یک‌شنبه بورسان عنوان کرد: رقم اشتغال با انحراف معیار بالایی نسبت به انتظارات همراه نبود. انتظارات در محدوده ۲۰۰ هزار شغل بود و آمار منتشر شده از رقم ۱۸۷ هزار شغل حکایت داشت.

وی افزود: تعارض در استخدام‌های تمام وقت (کاهشی) و پاره‌ وقت (افزایشی) از نکات حائز اهمیت این گزارش محسوب می‌شود. تعارض نشان از نگرانی در بازار دارد.

در حوزه آمار بیکاری نیز اعداد و ارقام کاهشی بودند و این معیار در محدوده ۳.۵ درصد منتشر شد.

شیبانی ادامه داد: افزایش میانگین ساعتی دستمزدها را می‌توان از دیگر موارد قابل توجه در انتشار داده‌های اشتغال آمریکا در نظر گرفت.

اکنون فضا آماده نیست که عنوان شود، سیاست انقباضی در اقتصاد آمریکا به اتمام رسیده و این کشور به انتهای سیکل انقباضی رسیده است.

این کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل ابراز داشت: در شرایط کنونی عربستان اعلام کرد است که کاهش ظرفیت یک میلیون بشکه‌ای خود را همچنان حفظ خواهد کرد. کاهش این رویداد باعث می‌شود، نفتی که تقریبا در ۲ روز پایانی بازار اصلاح داشت به طور مجدد به روند صعودی بازگشت. نفت برنت ۸۶ دلاری مدیون سیاست‌های عربستان است.

وی افزود: شاخص داوجونز آمریکا سقف ۵۲ هفته خود را شکست.

در برنامه امروز بورسان، حسین علاقه‌مندان مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی به تشریح وضعیت فعلی و چشم‌انداز آتی بازار سهام پرداخت. حسین شیبانی کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل هم در ادامه وضعیت بازارهای جهانی را بررسی کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار