۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
وزن‌کشی صندوق‌ها در بازار سرمایه

به گفته عرفان رحمانی، نه تنها بخشی از پول‌های خارج شده از بازار سهام در صندوق‌های درآمد ثابت پارک شد، بلکه رکود سایر دارایی‌ها باعث شد جریان نقد بیشتری به سمت صندوق‌ها حرکت کند

فردای اقتصاد: این تحلیلگر بازار سرمایه معتقد است، به طور کلی صندوق‌های درآمد ثابت در تیر ماه توانستند رشد قابل توجهی را تجربه کنند.

عرفان رحمانی در برنامه روز دوشنبه بورسان عنوان کرد: ورودی پول صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت در تیر ماه تقریبا ۱۸ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۶ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان در ماه گذشته جریان نقد از بازار سهام خارج شد. در مقابل رقمی بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد صندوق‌های با درآمد ثابت شد. این مهم نشان می‌دهد، نه تنها بخشی از پول‌های خارج شده از بازار سهام در صندوق‌های درآمد ثابت پارک شد، بلکه رکود سایر دارایی‌ها باعث شد جریان نقد بیشتری به سمت صندوق‌ها حرکت کند.

رحمانی ادامه داد: در صورتی که بازار دوباره با رونق همراه شود، احتمال این که پول‌های پارک شده در صندوق‌های درآمد ثابت به بازار بازگردند، وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به صندوق‌های اهرمی بیان کرد: در صندوق‌های اهرمی شاهد افزایش حباب قیمت تابلو نسبت به معیار NAV آن‌ها هستیم. حباب صندوق‌های اهرمی در چند ماه گذشته در برخی از صندوق ها به محدوده صفر هم رسید.

در برنامه امروز بورسان، نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه به تشریح وضعیت جاری و چشم‌انداز آتی بازار سهام پرداخت. عرفان رحمانی تحلیلگر بازار سرمایه هم در ادامه وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مورد بررسی قرار داد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار