۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
درخواست نمایندگان برای کاهش ساعت کاری کارکنان ادارات + جزئیات

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از درخواست ۱۱۱ نماینده مجلس برای در اولویت قرار گرفتن لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد.

ایسنا: حسین گودرزی اظهار کرد: با استناد به ماده ۱۰۰ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تعداد ۱۱۱ نفر از نمایندگان مجلس در نامه به هیات رئیسه مجلس خواستار در اولویت قرار گرفتن بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری موضوع کاهش ساعت کار کارکنان اداری در هفته و افزایش تعطیلات اداری در سایر استان‌ها و شهرستان‌ها از یک روز به دو روز در هفته گردیدند.

وی افزود: برابر ماده ۱۰۰ قانون آیین نامه داخلی مجلس چنانچه ۵۰ نفر از نمایندگان خواستار رسیدگی خارج از نوبت به طرح یا لایحه‌ای شوند هیات رئیسه موظف است در اسرع وقت نسبت به بررسی آن در صحن مجلس اقدام نمایند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس درباره جزییات گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: در این لایحه که کلیات آن در مجلس تصویب و جزییات آن خرداد ماه در کمیسیون اجتماعی به پایان رسیده است، میزان کار اداری در هفته از ۴۴ ساعت فعلی به ۴۰ ساعت کاهش و روزهای تعطیل از یک روز به دو روز افزایش می‌یابد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار