۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
در کدام استان‌های ایران موتورسیکلت محبوب‌تر است؟

درصد خانوارهای شهری که موتورسیکلت دارند، تفاوت زیادی میان استان‌های ایران دارد.

فردای اقتصاد: درصد خانوارهای شهری که موتورسیکلت دارند، تفاوت زیادی میان استان‌های ایران دارد. این درصد از حدود یک درصد تا پنجاه درصد تغییر می‌کند که نشان می‌دهد ترجیحات خانوارها در استفاده از این وسیله نقلیه میان استان‌های ایران اختلاف چشمگیری دارد.

آمارگیری سالانه هزینه و درآمد خانوار که مرکز آمار ایران اجرا می‌کند، اطلاعات مختلفی از ریز مخارج خانوارها و وسایل زندگی‌شان ارائه می‌دهد. برای نمونه، از نتایج این آمارگیری می‌توان فهمید که چه نسبتی از خانوارهای ایرانی از موتورسیکلت به عنوان وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند.

در رتبه اول استان یزد قرار دارد. نیمی از خانوارهای شهری در این استان از موتورسیکلت استفاده می‌کنند. در حالی که این نسبت در کل کشور ۱۲٫۵۵ درصد است. پس از یزد بوشهر با ۴۸٫۳۶ درصد و قم با ۳۰٫۵۳ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در تهران، کمتر از ۹ درصد خانوارها موتورسیکلت دارند. اما استان همسایه، یعنی البرز، کمترین درصد موتورسواران در کشور را دارد. به طوری که تنها ۱٫۱۴ درصد از خانوارهای شهری این استان صاحب موتورسیکلت هستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 9
  • نظرات غیرقابل انتشار: 5
  • عموعزیر IR ۰۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۰
    به نظر من که تقریبآ همه شهرهای ایران رفتم شهر داراب فارس بیشترین موتور سیکلت درایران داره لطفآ کسی که این امار داده چک‌کنه ببینه داراب رو توامارحساب کرده
  • انوشیروان میرزائی IR ۰۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۰
    رتبه اول کشوری متعلق به برازجونه/کمترین هم جزیره کیش