۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۵
در بازار بدهی چه خبر است؟

به گفته تبرائی، بانک مرکزی با عدم پذیرش بسیاری از سفارشات نشان می‌دهد که میل چندانی به کاهش نرخ بهره ندارد

فردای اقتصاد: این کارشناس بازار سرمایه معتقد است، رفتار سیاست‌گذار پولی در عملیات بازار باز نشان می‌دهد که در هفته‌های اخیر بین ارزش سفارشاتی که توسط بانک‌ها ارسال می‌شود و ارزش سفارش‌هایی که بانک مرکزی برای ریپوها می‌پذیرد، یک واگرایی ایجاد شده است.

محمد تبرائی در برنامه امروز بورسان عنوان کرد: رفتار بانک مرکزی حکایت از این مهم دارد که همچنان عطش بانک‌ها برای دریافت نقدینگی و تجهیز منابع بسیار بالاست.

وی ادامه داد: بانک مرکزی با عدم پذیرش بسیاری از سفارشات نشان می‌دهد که میل چندانی به کاهش نرخ بهره ندارد. بنابراین انتظار نمی‌رود که نرخ بهره بین بانکی که در حال حاضر نزدیک به سقف کریدور بوده، ریزشی شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه تصریح کرد: آمار فروردین ماه که منتشر شد، مشاهده شد که مشخصا دولت فشار قابل توجهی به منابع بانک‌ها وارد کرده است. بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی به صورت  نقطه به نقطه حدود ۳۱۰ همت رشد داشت این مهم از فشار مضاعف دولت از این ناحیه به بانک‌ها حکایت دارد.

تبرائی معتقد است، احتمالا یکی از علت‌هایی که دولت اقدام به فروش اوراق نمی‌کند این بوده که از ناحیه دیگری اقدام به تشکیل منابع می‌کند.

در برنامه امروز بورسان، علی اسلامی بیدگلی کارشناس ارشد بازار سرمایه به تشریح وضعیت جاری و چشم‌انداز آتی معاملات بازار سهام پرداخت. در ادامه محمد تبرائی کارشناس بازار سرمایه عملکرد بازار بدهی را بررسی کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار