۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
خروج گسترده افغان‌ها از ایران در روزهای اخیر

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: ٢٢ هزار و ٢٨٣ نفر از اتباع غیرمجاز کشور افغانستان در ١٠ روز گذشته توسط مرزبانان هنگ مرزی تایباد به این کشور بازگشت داده شدند.

ایرنا: سردار مجید شجاع روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در راستای برخورد با حضور غیر قانونی اتباع کشورهای خارجی در خاک جمهوری اسلامی ایران، مرزبانان و پلیس در داخل کشور با شناسایی افراد غیر مجاز حاضر برخورد قانونی کردند.

وی اضافه کرد: ۷۲۸ متجاوز مرزی نیز در ١٠ روز گذشته در حوزه مرزی هنگ تایباد دستگیر شدند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: این تعداد اتباع کشور افغانستان قصد ورود غیرمجاز از طریق مناطق ممنوعه مرزی به داخل خاک کشور را داشتند، که دستگیر و بازگشت داده شدند.

به گزارش ایرنا حدود ۳۲۸ هزار مهاجر افغانستانی که به صورت غیرقانونی طی نیمه نخست امسال در ایران حضور داشتنند، از مرزهای این استان اخراج شدند.

استان خراسان رضوی از شمال و شمال شرق ۵۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان و از شرق حدود ۳۰۲ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری مشهد قرار دارد.

در همین رابطه بخوانید: مهاجران افغان با این روش وارد ایران می‌شوند

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 471
  • نظرات غیرقابل انتشار: 5
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۷
    بیشتر این به ورود میخوره تا خروج
  • اشنا IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
    امارورودی هاوساکنین راهم اعلام کنیدبنظرمی رسدنسبت خروجی ها به ورودی هاوساکنین تقریبا"هیچ است وازاین تیترهای شبهه ناک برای تبلیغ عملکردمسیولین پرهیز کنیدبایدهراستان بتفکیک امارافغانهای مقیم رابدهدوامارخروجیشان رامشخص کندوبرنامه زمانی تعدادصفرشدن انهارااعلام کند

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها