۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
مردم در این ماه بیشتر تصادف می‌کنند

در ۶ماهه نخست امسال از کل تلفات تصادفات، ۸ هزار و ۴۰۶ نفر مرد و ۲ هزار و ۳۱۴ نفر زن بودند. بیشترین کشته‌ها مربوط به ماه شهریور است

سازمان پزشکی قانونی کشور: سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه امسال ۱۰ هزار و ۷۲۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۴۰۱)، که آمار تلفات ۹ هزار و ۹۰۴ نفر بود، ۸.۲ درصد افزایش یافته است.

در این مدت ۷ هزار و ۳۳۸ نفر در تصادفات برون شهری، ۲ هزار و ۵۸۸ نفر در حوادث رانندگی درون شهری و ۶۵۴ نفر نیز در مسیرهای روستایی جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش استان‌های فارس با ۸۶۱، سیستان و بلوچستان با ۷۹۷ و تهران با ۷۶۳ و استان‌های ایلام با ۱۱۰، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲۲ و اردبیل با ۱۳۸ فوتی به ترتیب بیشترین و کمترین آمار کشته‌های تصادفات را در نیمه نخست سال داشته‌اند.

بیشترین کشته‌ها مربوط به ماه شهریور است

در گزارش پزشکی قانونی تاکید شده است، همچنان که در آمارهای سال‌های گذشته نیز شاهد بودیم بیشترین تعداد تلفات حوادث رانندگی، با توجه به افزایش حجم سفرها، عمدتا در شهریور ماه ثبت می‌شود.

در ۶ ماهه امسال نیز، شهریور با ثبت ۲هزار و ۵۱ کشته تصادفات (یکهزار و ۵۷۲ مرد و ۴۷۹ زن) در مقایسه با دیگر ماه‌های سال بیشترین آمار تلفات را داشته که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است: نکته قابل توجه در آمار تلفات حوادث رانندگی شهریور ماه امسال آن است که طبق بررسی آمار تصادفات ۱۰سال گذشته، در هیچ ماهی تعداد تلفات ناشی از تصادفات به ۲ هزار نفر نرسیده، در حالی که در شهریور امسال متاسفانه ۲ هزار و ۵۱ نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

۲۰۱ هزار مصدوم در تصادفات ۶ ماهه

پزشکی قانونی دراین گزارش تصریح کرده است: تعداد مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند نیز در ۶ ماهه امسال رشد ۳.۷ درصدی داشته است. در این مدت ۲۰۱ هزار و ۵۴۲ مصدوم تصادف به مراکز پزشکی قانونی در سطح کشور مراجعه کرده‌اند که ۱۴۲ هزار و ۱۷۵ نفر آنان مرد و ۵۹ هزار و ۳۶۷ نفر زن بودند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها