۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
از دلارهای آزاد شده چیزی به سفره مردم می‌رسد؟

سرلشکر یحیی صفوی گفت: از طلب‌های چند میلیارد دلاری که وصول می‌کنیم، یک میلیارد دلارش را هم به سفره‌ها و یخچال‌های مردم برسانیم.

ایلنا: سرلشکر یحیی صفوی با بیان اینکه حضور قدرت‌های دریایی نیروهای نظامی ایران در دریاهای مجاور و آزاد تضمین‌کننده ترانزیت تجاری و انرژی کشور است، اظهار کرد: صحنه‌های نبرد کنونی و آینده تحت تأثیر پارادایم فناوری در عرصه‌های نظامی قرار دارد و توسعه روزافزون فناوری سبب حرکت نیروهای نظامی به تقویت توانمندی‌های فناوریکی متاثر از نیازمندی‌ها شده است.

وی افزود: ارتقای قدرت ملی، فراملی و وزن ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک ایران با حضور همه‌جانبه سیاسی، اقتصادی، نظامی در سازمان همکاری شانگهای، بریکس و سایر پیمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است.

مشاور فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه باید از فرصت حضور تاثیرگذار در سازمان همکاری شانگهای و بریکس استفاده کنیم، اظهار کرد: به خصوص که اکنون روسیه به دلیل جنگ با اوکراین با آمریکا در اختلاف است و چین نیز رقیب اقتصادی آمریکا است. ما باید از این فرصت استفاده کنیم و نقش خود را سازمان‌های همکاری‌ منطقه‌ای و بین‌المللی ارتقا دهیم.

صفوی همچنین با اشاره به اهمیت تدوین سند چشم‌انداز سند برای ایران ۱۴۲۴ اظهار کرد: سند چشم‌انداز ایران ۱۴۲۴ باید تدوین شود تا به آمایش سرزمینی و جهت‌گیری‌ها کلان سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی برسیم و دولت‌ها مکلف به اجرای آن باشند.

وی یادآور شد: تقویت راهبرد دریایی در ابعاد اقتصادی و سیاسی و نظامی را باید مورد توجه قرار دهیم. در سطح هوایی و دریایی باید قدرت خود را افزایش دهیم و البته به تقویت نفوذ فرهنگی و افزایش قدرت اقتصادی هم مثل افزایش قدرت نظامی توجه داشته باشیم و بدانیم افزایش قدرت فقط بعد نظامی ندارد.

مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه انسجام ملی و استحکام قدرت درون‌زا با حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و جدی‌گرفتن رضایت آنان از وضعیت کشور ممکن می‌شود، تصریح کرد: از این طلب‌های چند میلیارد دلاری که وصول می‌کنیم، یک میلیارد دلارش را هم به سفره‌ها و یخچال‌های مردم برسانیم. مردم باید از حکومت ما راضی باشند تا انسجام و استحکام قدرت درون‌زا نیز محقق شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها