۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
پشت پرده برکناری علی دایی از تیم ملی فاش شد

رئیس سابق فدراسیون فوتبال سرانجام اعتراف مرد که علی دایی از سرمربیگری تیم ملی ایران چگونه برکنار شده است.

ماجرای برکناری ناگهانی علی دایی از سرمربیگری تیم ملی ایران، همچنان محل بحث و مناقشه است.

در سال ۱۳۸۷ وقتی قرار شد سرمربی تیم ملی را انتخاب کنند، علی دایی در برنامه ۹۰ ادعا کرد هر کسی که لابی قوی تر داشته باشد به این عنوان می‌رسد. پس از طرح این ادعا، بلافاصله دایی سرمربی تیم ملی شد اما...

حوادث دیدار با عربستان، باعث شد تا دایی از سرمربیگری تیم ملی برکنار شود؛ همین مسئله هم تا سال‌های سال محل ابهام و کلنجار است. در این باره اما خبرگزاری ایسنا، گفت‌وگویی با علی کفاشیان رئیس وقت فدراسیون فوتبال انجام داده که به نظر می‌رسد نوعی افشاگری از وقایع پشت پرده فوتبال ایران است.

کفاشیان در این مصاحبه می‌گوید؛ بازی با عربستان یکی از بازی‌های حساس ما بود. ما دو مشکل داریم. وقتی به کره و ژاپن ببازیم می‌گوییم شکست خوردیم اما بازی با عربستان حساسیت خاصی دارد. مردم دوست دارند این تیم را همیشه ببریم. این بازی شروع شد و جمعیت زیادی آمده بود. چند لحظه بعد هم احمدی‌نژاد آمد و بازی را از نزدیک دید. ما بازی را هم دو بر یک باختیم. اینکه احمدی‌نژاد و علی‌آبادی بخواهند وسطه نیمه به رختکن بروند ممکن نبود. اگر کسی می‌خواست به رختکن برود از جایگاه ویژه تا رختکن یک ربع راه بود و استراحت بین دو نیمه به پایان می‌رسید. این را اصلا نشنیدم. از طرفی من رئیس فدراسیون بودم و کسی نگفت که ایشان به رختکن می‌رود. وقتی بازی را باختیم، جمعیت حاضر در ورزشگاه عصبانی بودند و یک ساعتی با احمدی‌نژاد و علی آبادی نشستیم و رئیس‌جمهوری به ما دلداری می‌داد که «این بازی را باختیم و ناراحت نباشید و چیزی نیست. مربی که نباید همه را ببرد. ان‌شاء‌الله روند نهایی صعود به جام جهانی باشد».

 از نظر منطق هم درست بود. وقتی احمدی‌نژاد رفت و خلوت شد، به هتل بازیکنان رفتم و ناراحت بودند. گفتم مشکلی نیست. حتما نباید همه بازی‌ها را ببرید. بازی‌های بعدی را می‌برید و به جام جهانی می‌رویم. من هم به تیم دلداری دادم. منتهی دو روز بعد جلسه هیات رئیسه بود که خود علی آبادی گفت که نظرمان این است که با توجه به باخت به عربستان علی دایی نباشد. اینکه رئیس‌جمهوری این دستور را داده بود یا نه را نمی‌دانم. گفت نظرمان این است که دایی نباشد. ما هم مواردی دیدیم و مسائلی داشتیم و در هیات رئیسه گفتیم این نظر هست که ایشان نباشد. همه موافقت کردند و ما همان جا او را قانونی برکنار کردیم.

منبع: خبرورزشی

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار