۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
رئیس بانک مرکزی: به دنبال قانونی کردن رمزارزها هستیم

رئیس بانک مرکزی از تغییر سیاست‌های این نهاد در قبال رمزارزها خبر داد. او اعلام کرد آنها به دنبال این هستند که رمزارزها قانونی شوند و به صادرات و واردات کشور کمک کنند.

فردای اقتصاد - رئیس بانک مرکزی از تغییر سیاست‌های این نهاد در قبال رمزارزها خبر داد. او اعلام کرد آنها به دنبال این هستند که رمزارزها قانونی شوند و به صادرات و واردات کشور کمک کنند.

«محمدرضا فرزین»، رئیس کل بانک مرکزی در افتتاحیه دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت از تغییر سیاست‌های این نهاد در قبال رمزارزها خبر داد.

به گفته وی بانک مرکزی از سال‌ها قبل سیاستی را در برابر رمزارزها دنبال کرده و آن سیاست این است که رمزارزها بتوانند به شکل قانونی دربیایند و به صادرات و واردات کمک کنند: «در کشور محدودیت در مبادلات داخلی وجود دارد تا به پولشویی منجر نشود. این سیاست در بسیاری از کشورهای دنیا رواج دارد و برخی کشورها مثل چین سیاست سخت‌گیرانه‌تری دارند.»

به گفته فرزین، بانک مرکزی قصد دارد به این حوزه نگاه مجددی داشته باشد: «می‌خواهیم ببینیم که مقررات فعلی کمک‌حال اقتصاد و مدیریت اقتصاد است یا خیر. ما بانک مرکزی هستیم و باید متولی این موضع باشیم تا به ثبات اقتصادی برسیم و اگر این ابزار کمک کند، از آن استفاده خواهیم کرد.»

رئیس بانک مرکزی اعتقاد دارد اگر رمزارز بتواند مقرراتی داشته باشد که به ما کمک کند، حتماً از آن استفاده خواهند کرد: «تیمی در بانک مرکزی در این مورد مشغول به کار است تا اصلاح سیاست‌های رمزارز را پیش ببریم.»

منبع: دیجیاتو

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار