۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶
پاسخ عجیب طالبان به حقابه ایران از هیرمند

مولوی عبداللطیف منصور سرپرست وزارت انرژی و آب و حکومت سرپرست افغانستان در مورد مسئله حقابه ایران از رودخانه هیرمند افزود: خشکسالی کنونی یک امتحان الهی و تنها متوجه ایران نیست، بلکه آسیا و افغانستان نیز متأثر از آن است، با بارش باران، مشکل نیز حل خواهد شد.

ایرنا: این مقام افغانستان که به تازگی به ایران سفر کرده است، در گفت‌وگویی با خبرگزاری صدای افغان، با تأکید بر نیاز افغانستان به خودکفایی در تولید برق، بر استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

این مقام حکومت سرپرست افغانستان در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت برق ایران به خبرنگار آوا گفت: هدف ما از سفر به ایران در مورد تمدید قرارداد برق و همچنین صحبت در مورد تعرفه آن بود. در این میان، نمایشگاه صنعت برق ایران افتتاح شد و ما هم دعوت شدیم که به این نمایشگاه بیاییم.

وی با استقبال از حضور در این نمایشگاه، تأکید کرد: باید از تجاربی که ایرانی‌ها دارند، استفاده کنیم.

سرپرست وزارت انرژی و آب حکومت سرپرست افغانستان افزود: واقعیت این است که ما نیاز بیشتر به انرژی برق داریم، ما تلاش می‌کنیم که از تجارب ایران، تاجیکستان و ازبکستان بیاموزیم، چه در بخش انرژی آبی، خورشیدی و چه بادی، که چطور می‌توانیم در افغانستان برق تولید کنیم و خودکفا شویم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار آوا در مورد مسئله حقابه ایران نیز گفت: ما پیشتر مذاکراتی داشتیم. نه تنها در افغانستان، بلکه در آسیا خشکسالی است، و این یک واقعیت است. خشکسالی نه تنها مشکل جمهوری اسلامی ایران، بلکه مشکل افغانستان هم است و باعث کوچ مردم در هلمند و نیمروز شده است. این یک امتحان بزرگ الهی است. دعا می‌کنیم که باران ببارد و این مسئله هم حل خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 22
  • نظرات غیرقابل انتشار: 4
  • جعفری US ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
    احتمالا برای افغانستان نیروگاه بسازیم تا ازآب پشت دریاچه سد برای تولید برق استفاده کنند همین آبی که متعلق به مردم ایران است ،حق برادری را ادا کردیم منتظر بارش باران باشیم تا ازمازاد آب باران مستفیظ بشویم.
  • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
    منم دعا میکنم شر افراطیون از سر مردم افغانستان کم شود

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها