۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲
آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های رودبار

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه آتش‌سوزی ‌۱۵ هکتار از اراضی جنگلی آغوزبن رودبار را از بامداد در بر گرفت، گفت: حریق اکنون با تلاش مردم و محیط‌بانان تحت کنترل است.

تسنیم: سیدمازیار رضوی با بیان اینکه اکنون نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط‌زیست و گروه‌های مردمی برای اطفاء حریق در اراضی جنگلی منطقه آغوزبن شهرستان رودبار حضور دارند، اظهارکرد: حریق در اراضی جنگلی منطقه یاد شده سطحی بوده و تحت کنترل است، این اراضی جنگلی به دلیل وزش باد گرم دچار آتش‌سوزی شده‌ است.

محمد قربانی لرد گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان نیز با بیان اینکه آسیب جدی به درختان نرسیده است، اظهارکرد: وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه‌ها و وقوع حریق در اراضی جنگلی شهرستان رودبار علت اصلی آتش‌سوزی است.

‌وی با بیان اینکه عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد، افزود: علیرغم حضور نیروهای حفاظتی در سطح منطقه و تلاش برای مهار آتش، شاهد تداوم آتش سوزی به دلیل وزش باد گرم هستیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان حدود ۱۵ هکتار از عرصه‌های مذکور را درگیر حریق دانست و عنوان کرد: آسیب جدی به درختان نرسیده و در حال اطفای آتش در سطح هستیم.

قربانی لرد، با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نفر نیروهای حفاظتی منابع طبیعی و محیط‌زیست و هلال احمر و آتش‌نشانی و بسیجی و مردمی در حال مهار آتش هستند، گفت: به دلیل صعب العبور بودن مسیر، امکان تردد خودرو وجود ندارد و لذا نیروها با استفاده از تجهیزات انفرادی همچون بیل و چنگک و آتش کوب و کوله آبپاش و.. اقدام به اطفای حریق می‌کنند.

وی از اطفای کامل آتش طی ساعات آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست، اما کاهش رطوبت کف جنگل و وجود شاخ و برگ‌های خشک موجب گسترش حریق می‌شود؛ درحال‌حاضر آتش کنترل شده و به صورت لکه‌ای در حال اطفا هستیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها