۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
ایران با این کشور همسایه خودروی برقی تولید می‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه دو کشور در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل فعال هستند میتوانند با همکاری هم خودروهای برقی تولید و به منطقه صادر کنند.

تسنیم: عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و عمان خطاب به همتای عمانی خود اظهارکرد: دو کشور سال‌ها است که به دنبال توسعه همکاری‌های خود در حوزه انرژی با یکدیگر هستند که برای تحقق این امر باید خطوط ارتباطی مشخصی داشته باشیم که خط انرژی، خود خط ارتباطی است که به تسهیل روابط کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه آماده سرمایه‌گذاری در عمان هستیم افزود: در بخش انرژی آمادگی داریم در عمان نیروگاه بسازیم یا با همراهی شما در کشورهای ثالث دیگر مانند آفریقایی اقدام با حداث نیروگاه کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همچین برای ایجاد شهرک صنعتی در عمان آمادگی داریم یا اینکه سرمایه گذارم عمانی را در ایران بپذیریم.

علی آبادی گفت: در حوزه‌های بزرگی مانند معدن، پزشکی و انرژی آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاران عمانی را داریم.

وی افزود: بر اساس مذاکراتی که شما با بانک مرکزی ایران انجام دادید، نگرانی بابت مبادلات تجاری میان دو کشور رفع شده است.

علی آبادی گفت: برای تسهیل در تجارت میتوانیم استاندارد یکدیگر را تامین کنیم؛ در زمینه حمل‌ونقل نیز آماده ایجاد خطوط کشتیرانی هستیم و سرمایه گذارن در صورت آمادگی دو طرف آماده سرمایه‌گذاری هستند.

وی با بیان اینکه برای برقی‌سازی حمل‌ونقل میتوانیم فعایت مشترک داشته باشیم گفت: با توجه به اینکه دو کشور در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل فعال هستند میتوانند با همکاری هم خودروهای برقی تولید و به منطقه صادر کنند.

علی آبادی افزود: دو کشور میتوانند با یکدیگر اتحاد صنعتی و تجاری داشته باشند تا نیاز مردم منطقه را تامین کنند.

 بنابراین گزارش در این مراسم توافقنامه حمایت از سرمایه گذاری‌های مشترک میان وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و وزارت تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان به امضا رسید.

 یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌های فناوری و فناوری با اتاق بازرگانی عمان به امضا رسید.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها