۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴
هشدار/ این خودروها ۶ ماه توقیف می‌شوند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهکیلویه و بویراحمد گفت: استمرار روند شناسایی و طرد اتباع خارجی غیرمجاز در استان استمرار دارد و خودروهای حامل آنها متوقف می‌شود.

انتخاب: به گزارش روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سیدجواد هاشمی مهر روز یکشنبه، ۱۹ آذر در نشست کارگروه اتباع بیگانه بر ضرورت همراهی مجموعه استان در شناسایی و طرد اتباع خارجی غیر مجاز تاکید کرد و گفت با هم افزایی دستگاهای متولی می‌توان در شناسایی، جمع آوری و ساماندهی اتباع غیرمجاز در استان اقدام کرد.

وی اظهار کرد: خودروهایی که اقدام به جابه‌جایی و انتقال اتباع غیرمجاز کنند ضمن توقیف شش ماهه خودرو متخلف، جهت اعمال قانون به مراکز قضایی معرفی می‌شوند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اتباع خارجی غیرمجاز تحت هیچ شرایطی به دلیل ملاحظات اجتماعی، فرهنگی و امنیتی نباید در استان حضور داشته باشند و بایستی با جدیت و هم افزایی بیشتری در خصوص اجرای طرح اتباع غیرمجاز اقدام شود.

هاشمی مهر تصریح کرد: در خصوص اتباع خارجی غیرمجاز در کشور و طرح جمع‌آوری آنها اقدامات قانونی صورت می‌گیرد از این رو در استان نیز همزمان با سراسر استان‌های دیگر اقدام لازم در این خصوص در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: هیچ کارخانه، کارگاه و صنعتی حق استفاده از اتباع خارجی را ندارد و چنانچه کارگاه‌ها و صنایع بزرگ و کوچک از اتباع غیرمجاز استفاده کردند، با آنها برخورد جدی می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهکیلویه و بویراحمد یادآور شد: ضرورت دارد که کارگروه ویژه‌ای نیز در استان برای جمع آوری اتباع افغان تشکیل تا روند امور با نظارت و دقت بیشتری اعمال شود.

روح الله شاهینی، مدیرکل امنیتی و انتظامی اتباع و مهاجرین خارجی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به حضور تعداد زیادی از اتباع بیگانه در این استان گفت: طرد اتباع بیگانه به عنوان یک مطالبه جدی مردمی در دستور کار قرار دارد.

 وی اظهارکرد: درحال‌حاضر با دستورالعمل ابلاغی از شورای‌عالی امنیت ملی حضور، اسکان و اشتغال مهاجرین افغان به جز خانواده شهدا و جانبازان در استان ممنوع است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها