۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
تصمیم جدید دولت برای حمایت از خودروسازان داخلی

سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت: با پیشنهاد وزارت صمت با موافقت سایر دستگاه ذی ربط تعرفه‌های قطعات منفصله انواع خودروها ساماندهی شد به شیوه‌ای که امکان حمایت حداکثری از افزایش تولید خودروها در داخل کشور میسر شود.

ایسنا: سخنگوی دولت تأکید کرد: در راستای حمایت حداکثری از تولید داخل در حوزه خودروسازی و افزایش آن با پیشنهاد وزارت صمت برای ساماندهی تعرفه‌های قطعات منفصله انواع خودروها موافقت شد. تمرکز در حوزه حمایت از خودروهای با حجم پایین‌تر و قیمت اقتصادی‌تر از اهداف این اقدام است.

دبیر هیات دولت افزود: تعرفه واردات خودروهای برقی، هیبریدی یا قیمت پایین، به صفر یا یک درصد کاهش می‌یابد. هرچه به سمت واردات خودروهای برقی، هیبریدی یا قیمت پایین برویم تعرفه‌ها به صفر یا یک درصد کاهش می‌یابد و بعکس هر چقدر به سمت خودروهای گران‌قیمت و یا غیربرقی و هیبریدی پیش برویم قیمت تعرفه‌ها افزایش یافته و بالا می‌ماند.

سخنگوی دولت افزود: اصلاح آیین‌نامه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی هم انجام شد تا امکان حمایت‌های قانونی موثرتر و دریافت خدمات بیشتری برای فعالان این بخش انجام شود.

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت برای جلوگیری از ورود متقلبان به دانشگاه، تصریح کرد: هم دولت هم سایر قوا کاملاً جدی هستند که هیچ متقلبی امکان ورود به دانشگاه‌ها را داشته باشد. این کار هم تضییع حقوق مردم در زمان خدمت‌رسانی این افراد بعد از پایان تحصیل و هم حقوق دیگر دانشجویان است.

وی تاکید کرد: با همکاری قوای سه‌گانه مصوبه‌ای در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، در این مصوبه هم حق اعتراض داوطلبان شبهه‌دار به تقلب تامین شده و هم از حقوق سایر داوطلبان و مردم و حیثیت علمی دانشگاه صیانت شده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها