۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
جزئیات سفرهای زیارتی ارزان

رئیس سازمان حج و زیارت از برقراری دوباره سفرهای ارزان‌قیمت عتبات عراق پس از اربعین، با قیمت کمتر از سه میلیون تومان خبر داد.

سیدصادق حسینی در جلسه ستاد اربعین سازمان حج و زیارت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر کربلا برگزار شد، اظهار کرد: سفرهای ارزان. قیمت با حدود قیمتی سه‌میلیون تومان پیش از اربعین برنامه‌ریزی شد و اعزام‌ها، پس از اربعین به صورت کامل اجرا می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: برای نخستین بار است که با چنین قیمت و اسکان مناسبی زائران به عتبات مشرف می‌شوند. این اعزام‌ها زمینی خواهد بود و به‌زودی جزییات آن نیز از دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام می‌شود.

او افزود: درباره کاهش قیمت سفرهای هوایی که ناشی از بلیت هواپیماست نیز برنامه‌ریزی و رایزنی‌هایی را مد نظر قرار داده‌ایم.

طرح سفر ارزان‌ عتبات با قیمت کمتر از سه میلیون تومان از اواسط تابستان ۱۴۰۱ در تهران آغاز شد که همزمان با پیاده‌روی اربعین متوقف شد. سازمان حج و زیارت این سفر را در حالی آغاز کرد که میانگین نرخ سفر هوایی عراق بیش از ۱۰ میلیون تومان و سفر زمینی در حدود پنج‌و نیم میلیون تومان بوده است.

بنا بر اظهارات دفاتر خدمات زیارتی و تایید سازمان حج و زیارت، در این سفرها که زمینی انجام می‌شود، از اتوبوس‌های معمولی و هتل‌هایی که در فاصله دورتری از حرم‌ها قرار دارند، استفاده شده است.

منبع: ایسنا

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها