۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲
خرید اوراق بدهی در اقتصاد تورمی ایران سرمایه‌گذاری خوبی است؟

در برنامه همراه سرمایه‌گذار امروز، دکتر علیرضا توکلی کاشی، کارشناس ارشد و پژوهشگر بازارهای مالی به میزبانی بهزاد بهمن‌نژاد، قائم‌مقام سردبیر فردای اقتصاد به بررسی فرصت‌هایی پرداخت که بازار بدهی و ابزارهای درآمد ثابت در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارند.

فردای اقتصاد: در برنامه همراه سرمایه‌گذار امروز، دکتر علیرضا توکلی کاشی، کارشناس ارشد و پژوهشگر بازارهای مالی به میزبانی بهزاد بهمن‌نژاد، قائم‌مقام سردبیر فردای اقتصاد به بررسی فرصت‌هایی پرداخت که بازار بدهی و ابزارهای درآمد ثابت در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارند. قدمت، عمق و تنوع اوراق بدهی چقدر است؟  آیا این ابزارها واقعا بدون ریسک هستند؟ چرا ایرانی‌ها سپرده‌گذاری در بانک‌ها را به ابزارهای درآمد ثابت ترجیح می‌دهند؟ آیا در اقتصاد تورمی ایران، اوراق بدهی سرمایه‌گذاری مناسبی هستند؟ ورود مستقیم به این بازار پیشنهاد می‌شود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و آشنایی بیشتر با بازار بدهی و ابزارهای درآمد ثابت، این برنامه را از دست ندهید.

همچنین در بخشی دیگری از این برنامه، مانی بشرزاد با البرز نخستین درباره تجربه کارآموزی در یکی از مهم‌ترین بانک‌های دنیا گفت و گو کرد. نقش نهادهای مالی به مانند جی‌پی مورگان در اقتصاد دنیا چیست؟ نحوه جذب نیرو در این سازمان چگونه است؟ تقاوت بازارهای مالی در اروپا و ایران چیست؟ برنامه همکاری دانشگاه و کسب و کار در انگلیس و آمریکا چگونه به هر دو نفع صنعت و دانشگاه است؟ در این برنامه پاسخ این سوالات را بشنوید.

اما در بخش بازارهای برنامه همراه سرمایه‌گذار امروز، حباب بورس، سکه و مسکن با خطکش دلار محاسبه شد و با بررسی اثر ژانویه در بازار طلا، پیامدهای آن مورد بررسی قرار گرفت. نمودار امروز برنامه همراه سرمایه‌گذار نیز به ردیابی اوج تاریخی قیمت مسکن تهران اختصاص داشت و عدد امروز ۸۰-۲۰ بود و مربوط به بررسی رمزارز آواکس، کوین بومی آوالانچ میشد.

نسخه صوتی این برنامه را اینجا بشنوید:

قسمت‌های قبلی همراه سرمایه‌گذار:

چرا ما ایرانی‌ها عموما از اهداف مالی خود جا می‌مانیم؟ / با حضور علی سعدوندی

در یک اقتصاد تورمی چگونه باید سرمایه‌گذاری کنیم؟ / با حضور محبوبه داودی

چشم‌انداز بازارها در میان‌مدت و کوتاه‌مدت / با حضور علی میرزاخانی و محمدرضا دم‌ثنا

آنچه سرمایه‌گذاران مبتدی باید بدانند / با حضور مهدی حیدری

خدمات نهادهای مشاور سرمایه‌گذاری ویژه ثروتمندان است یا عموم مردم؟/ با حضور مونا حاجی علی اصغر

شانس چقدر در موفقیت سرمایه‌گذاری ما ایرانی‌ها موثر است؟/ با حضور سعید اسلامی بیدگلی

فرصت‌ها و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در مسکن/ با حضور داود سوری

تیپ‌های شخصیتی سرمایه‌گذاران و سوگیری‌های رفتاری که می‌تواند سرمایه‌مان را بر باد دهد/ با حضور فرشاد فاطمی

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ابراهیم اسلامی IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۲
  با درود و سپاس
 • سجاد ملافرج زاده IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۲
  درمورد صندوق های سرمایه گذاری اهرمی مثلا درآمد ثابت جهش از نوع اهرمی فارابی هم بحث کنید که سود 36 درصد سالانه میده
 • وحید محمدی IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۳
  سلام تورم چهل درصد و سود اوراق بیست درصدی به استثنا بانک ها که از اصول مالی و حقوقی دیگری برخوردار هستند قطعا برای دولت بیست درصد در این فرض سود ناشی از رسوب تورمی دارد
 • دانش کریمیان IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
  با تشکر از اقای بهمن نژاد جهت سوالهای کاربردیشون میخاستم بپرسم میشه گفت با توجه به عملکرد نامناسب بانک ها، سرمایه گذاری وسیع مردم و بردن سپرده ها از بانک ها به صندوق ها می تواند موجب کاهش پایه پولی و در نتیجه کاهش تورم شود؟؟؟