بازدهی مطلوب شرکت های فعال کشاورزی درعمان
۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

شرکت های فعال بخش کشاورزی عمان به سمت توسعه کشاورزی هوشمند روی آورده اند.

بخش کشاورزی دو درصد از جی دی پی ٨٥ میلیارد دلاری عمان را تشکیل می دهد و با نرخ سالانه  ٧درصد و با هدف توسعه کشاورزی هوشمند (مدرن و پایدار) در حال رشد است.

در سند ملی چشم انداز ٢٠٤٠ سهم ٥ درصد؜ برای بخش کشاورزی دیده شده از همین رو مرجع سرمایه گذاری عمان (OIA) و صندوقهای تخصصی AFDF و AFDC سرمایه گذاری دولتی، خصوصی و مشارکتی (PPP) در این بخش را تسهیل و ساپورت می کنند. برند لبنی مزون که به سرعت جای الروابی و المراعی را در بازار گرفت، و گوجه و خیار و هندوانه و … گلخانه ای محلی که جایگزین واردات از کشورهای همسایه شد نمونه و نتیجه همین سیاست ها و حمایت ها است.  

هم اکنون توجه پول های بزرگ به سرمایه گذاری در طیور و شیلات و محصولات پروتیینی جلب می شود. کشت و تولید دانه های روغنی و صادرات آن از دیگر فرصت هایی است که به تازگی مورد توجه سرمایه گذارها قرار گرفته است.

کشور عمان از سرزمین وسیعی برخوردار و برخی مناطق شرقی مرکزی و جنوبی آن دارای آب و حاصلخیز و مناسب پروژه های کلان کشاورزی است و دولت نیز تحت شرایطی زمین در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد و سرمایه گذاری در این بخش (ایجاد زیرساخت، فناوری، تولید محصول) را ساپورت می کند. قانون حمایت از تولید داخلی نیز دولت و شرکتهای دولتی را ملزم به خرید تولیدات داخلی می کند. از طرف دیگر عمان با کشورهای حوزه خلیج فارس (GCCs)، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و آسیایی توافقنامه تجارت آزاد دارد که تولید (همه یا بخشی از پروسه تولید از جمله بسته بندی و برندینگ) با هدف صادرات را جذاب می کند.

بنابراین گزارش در بخش کارهای فن آورانه مربوط به صنایع کشاورزی و محصولات غذایی supply management  و marketplace platform ،کشور عمان جای کار دارد.

انجام هرگونه فعالیت اقتصادی در عمان نیازمند ثبت شرکت است که بدون نیاز به شریک محلی و با مالکیت صددرصد خارجی قابل انجام است و امکان گرفتن اقامت و باز کردن حساب بانکی شخصی و شرکتی و جلب حمایت دولتی و اخذ اعتبار را فراهم می آورد.

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha