۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۲
بایدن فرمان اجرایی تحریم شهرک‌نشینان یهودی در کرانه باختری را امضا کرد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه  یک فرمان اجرایی صادر کرد که بر اساس آن شهرک نشینان یهودی که به فلسطینی ها در کرانه باختری اشغالی حمله می کنند، تحریم می شوند.

آنگونه که ایرنا گزارش داده است، دو مقام ارشد دولت بایدن روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفتند که دستور بایدن سیستمی را برای اعمال تحریم‌های مالی و محدودیت‌های صدور روادید علیه افرادی ایجاد می‌کند که فلسطینی‌ها را مورد حمله قرار داده یا ارعاب کرده یا اموال آنها را تصرف می کنند.

آمار سازمان ملل نشان می دهد که پس از آغاز جنگ اسرائیل در غزه، حملات روزانه شهرک نشینان در مقایسه با چهار ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.

این فرمان هرگونه دارایی های این افراد در آمریکا را مسدود می کند و عموماً آمریکایی ها را از معامله با آنها منع می کند.

مقامات آمریکایی افزودند گفتند که وزارت امور خارجه این کشور روز پنجشنبه نام چهار شهرک نشین یهودی که در این حملات نقش داشته اند، اعلام خواهد کرد.

بایدن و دیگر مقامات ارشد آمریکایی بارها هشدار داده اند که اسرائیل باید برای توقف خشونت شهرک نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری اقدام کند.

مقامات ارشد آمریکایی اعلام کردند که این اقدامات تهدیدی جدی برای صلح، امنیت، ثبات در کرانه باختری، اسرائیل و منطقه خاورمیانه است و همچنین مانع تحقق یک کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل می شود.

پیش از این ، یک مقام آمریکایی اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد فرمانی اجرایی صادر کند که بر اساس آن شهرک نشینان خشونت‌آمیز در کرانه باختری که ثبات در این منطقه را تضعیف کرده‌اند، تحریم خواهند شد.

به گفته این مقام، بایدن در ماه‌های اخیر شخصاً با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در این زمینه گفتگو کرده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار