۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۹
آخرین مهلت کسب‌وکارها برای دریافت شناسه یکتا

با هوشمند شدن خدمات دولت، کسبه‌ای که شناسه یکتا نداشته باشند و نام‌شان در بانک اطلاعات کسب و کار ثبت نباشد، برای دریافت خدمات در اداره‌های دولتی و بانک‌ها دچار مشکل می‌شوند.

فردای اقتصاد: کسب‌وکارها باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ شناسه یکتا دریافت کنند و آنهایی که حداکثر دو سال پس از اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها، شناسه یکتا نداشته باشند از نظر قانونی، فاقد مجوز هستند.

تبصره (۷) ماده (۱) قانون تسهیل صدور مجوزها می‌گوید همه مجوزهای قدیمی و صادره قبل از اجرای این قانون باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ شناسه یکتا را دریافت کنند و کسب‌وکارهایی که حداکثر دو سال پس از اجرای این قانون، شناسه یکتا نداشته باشند از نظر قانونی، فاقد مجوز هستند.

به عبارت دیگر، با هوشمند شدن خدمات دولت، کسبه‌ای که شناسه یکتا نداشته باشند و نام‌شان در بانک اطلاعات کسب و کار ثبت نباشد، برای دریافت خدمات در اداره‌های دولتی و بانک‌ها دچار مشکل می‌شوند. در این راستا، دارندگان مجوزهای کاغذی می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها با ورود سه کد (سریال کارت ملی، شناسه پروانه و کد پستی محل خدمت) به سرعت، رایگان و غیرحضوری شناسه یکتا دریافت کنند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha