۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۰
عموم مردم به تعطیلی شنبه‌ها علاقمند هستند

جبار کوچکی‌نژاد: عکس‌العمل تند مراجع و رسانه‌ها نسبت به تعطیلی شنبه‌ها باعث آسیب به سرمایه اجتماعی می‌شود.

 فردای اقتصاد: جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس و طراح تعطیلی شنبه‌ها گفت: مجلس در رایزنی برای تعطیلی شنبه‌ها ناشی‌گری کرد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه گفت: اصل مصوبه مجلس درست بود اما زمان بررسی آن در صحن مناسب نبود زیرا  رئیس و هیات رئیسه مجلس می‌بایست قبل از بررسی در صحن نظرات علما و فقها را می‌گرفتند.
وی تصریح کرد: عموم مردم به تعطیلی شنبه‌ها علاقمند هستند و اگر این مصوبه حذف شود به ضرر جایگاه مجلس و قو ه‌مقننه است.

این نماینده ادوار با استناد به تجربه نمایندگی خود گفت: برخی از موارد در کشور نیاز به رایزنی و کسب مشورت با مقامات، علما و نهادهای خاص دارد و این رایزنی وظیفه رئیس مجلس و اعضای هیات رئیسه مجلس است که اگر ببینند واقعا دلایل محکمی برای رد آن مورد وجود دارد یا در زمان ارائه تجدید نظر کنند و یا آن افراد و نهادها را متقاعد کنند.

به گفته کوچکی نژاد عکس‌العمل تند مراجع و رسانه‌ها نسبت به تعطیلی شنبه‌ها باعث آسیب به سرمایه اجتماعی می‌شود. وقتی همه خطبای نماز جمعه درباره تعطیلی شنبه‌ها موضع‌گیری می کنند معلوم است که ابهاماتی برای مصوبه وجود دارد. معتقدم که هیات‌رئیسه و رئیس مجلس اشتباه بزرگی مرتکب شدند و امیدواریم که مجلس بعدی و شورای نگهبان  با وحدت نظر بیشتری با این مصوبه برخورد کنند.      

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha