۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵

واتیکان اعلام کرد، پاپ فرانسیس نوامبر آینده به منامه، پایتخت بحرین سفر می‌کند تا پیام گفتگو با جهان اسلام را ابلاغ کند.

فردای اقتصاد: واتیکان امروز چهارشنبه اعلام کرد، پاپ فرانسیس طی روزهای سوم تا ششم نوامبر آینده به منامه، پایتخت بحرین سفر می‌کند تا پیام گفتگو با جهان اسلام را ابلاغ کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، ماتئو برونی، مدیر دفتر ارتباطات واتیکان در بیانیه‌ای اظهار داشت، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان اوایل ماه نوامبر ۲۰۲۲ به بحرین سفر می‌کند.
او گفت، این سفر در پاسخ به دعوت مقامات بحرین انجام می‌شود.
اولین کلیسای کاتولیک در منطقه خلیج فارس در منامه قرار دارد و بزرگترین کلیسای آن، کلیسای جامع بانوی عرب، سال گذشته در شهر بیابانی العوالی افتتاح شد.
پاپ فرانسیس قرار است در ماه نوامبر از هر دو شهر دیدن کند.  واتیکان گفت که او در کنفرانسی به نام «مجمع بحرین برای گفتگو: شرق و غرب برای همزیستی انسانی» شرکت خواهد کرد.
پاپ فرانسیس ۸۵ ساله گفتگو با جهان اسلام را به عنوان نمادی از دوران مسئولیت خود قرار می‌نگرد. او اخیراً از سفر به قزاقستان با اکثریت مسلمان بازگشته است، جایی که در یک اجلاس بین ادیان شرکت کرد.
در سال ۲۰۱۹، فرانسیس اولین پاپی بود که با سفر به ابوظبی از خلیج فارس دیدن کرد. او در آنجا سندی مهم را با امام اعظم الازهر در قاهره، امضا کرد که در آن قول همکاری کاتولیک‌ها و مسلمانان برای تلاش برای صلح را داد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha